Kaip auginti sraiges?

Sraigių auginimas – pakankamai nauja verslo rūšis Lietuvoje. Ja verčiasi nelabai daug žmonių, kadangi neretai tiesiog trūksta informacijos kaip auginti sraiges, kaip jas prižiūrėti ir kyla daugybė kitų klausimų, kuriais sunku pasikonsultuoti Lietuvoje, tačiau dauguma sraigių augintojų pakankamai geranoriškai dalinasi informacija apie sraigių auginimą.

Pirmiausia norint auginti sraiges reikia turėti tam tinkamas patalpas ar bent jau žemės lopinėlį (nedideliam sraigių ūkiui užtenka ir sodo sklypo). Patalpos yra būtinos tik tuo atveju, jei patys planuojate auginti ir motinėles sraigių dauginimuisi. Kitais atvejais galima apsieiti ir be patalpų. Pasirinkus auginti motinėles reikia patalpas įrengti taip, kad jose būtų pakankamai šilta (sraigėms patinka maždaug 20 laipsnių aplinkos temperatūra). Taip pat reikės pasirūpinti vandentiekiu, kanalizacija ir kokybiška ventiliacija. Besibaigiant pavasariui sraigės turi atsivesti jauniklių ir galima kraustyti sraiges į lauką – specialiai tam įrengtą šiltnamį.

Pirmąjį vasaros mėnesį ar paskutinįjį pavasario, priklausomai nuo to, kada sraigės atsiveda jauniklių, jie turi gyventi šiltnamyje, kuris, esant galimybėms, turėtų būti šildomas, užtikrinant pakankamą temperatūrą. Reikia nepamiršti sraigių jauniklių pamaitinti, tam galima naudoti specializuotus pašarus arba įvairias daržoves, kurias galite užsiauginti tiesiog savo darže, papildomai prie sraigių auginimo verslo – taip dar labiau sutaupysite ir galėsite skaičiuoti didesnį pelną.

Maždaug mėnesį paauginus sraigių jauniklius šiltnamyje vasaros pirmąjį mėnesį galima jas paleisti į aptvarą lauke, natūraliose sąlygose. Iki atvės orai sraiges galima auginti aptvaruose, o pradėjus prognozuoti pirmąsias šalnas ar žemą temperatūrą sraiges reikia surinkti, išdžiovinti ir paruošti pardavimui ar kitiems realizacijos būdams.

Kuomet jau aišku, kaip auginti sraiges, reikėtų suprasti ir kokios rekomendacijos sklypui, patalpos ar šiltnamiui yra siūlomos patyrusių augintojų. Kaip jau minėjome, nedideliam ūkiui užtektų ir sodo sklypo, kuriame bent 4-5 arus galima skirti sraigių aptvarui. Aptvaras turi būti toks, kad sraigės nepaspruktų, tai reiškia, neturi būti jokių mažų tarpelių, pro kuriuos sraigės galėtų išlįsti. Tuo tarpu šiltnamis rekomenduojama, kad būtų šildomas ir nemažesnis nei 30 kvadratinių metrų. Esant didesniems ūkiams šiltnamių gali būti daugiau ar jo dydis gali būti net iki kelių šimtų kvadratinių metrų.

Patalpa, kurioje auginamos sraigių motinėlės dauginimuisi turi būti įrengta su šildymo sistema, kad žiemos, ankstyvo pavasario metu būtų galima palaikyti pakankamą temperatūrą. Taip pat reikia įrengti stelažus, apšvietimą ir drėkinimo sistemą – sraigėms patinka maždaug 70 procentų drėgnumo oras.

Šiltnamiuose siūloma auginti žalias lapines daržoves, tačiau sraigėms puikiai tinka net ir paprasčiausios bulvės. Taip pat kaip ir patalpoje, šiltnamyje turi būti įrengta drėkinimo sistema, leidžianti palaikyti sraigėms tinkamą, apie 70 procentų siekiantį drėgnumą.

Kuomet sraigės augs aptvare reikėtų pasirūpinti ir dirbtiniu pavėsiu, pasislėpimo nuo lietaus galimybe. Tam kuo puikiausiai tinka nedideli nameliai, kelių centimetrų aukščio pavėsinės. Atminkite, kad sraigės nors ir mėgsta šilumą bei drėgmę, per didelis jų kiekis yra pavojingas ir gali sukelti įvairias ligas ar masinį sraigių gaišimą.

Sraigių auginimas pirmaisiais metais gali būti kiek keblus, taip pat gali būti ne taip lengva produkciją realizuoti, tačiau pradėjus nuo nedidelio sraigių kiekio, vėliau palaipsniui didinant savo naująjį ūkį galima per keletą metų pasiekti labai sėkmingų, džiuginančių rezultatų, kurie galbūt paskatintų sraigių auginimu užsiimti profesionaliai.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Virga2023-09-23, 19:19 Laba diena,as esu virginija,as savo kriaukleje auginu 7 sraiges.Labai geri paaiskinimai ???? pavyzdziui mano anukas buvo viena karta idejas mano viena sraige iskepti????????????????
Adomas2022-08-15, 11:51 Man įdomu, kodėl nerašo kaip prižiūrėti padėtus sraigių kiaušinius. Nors paveikslėlį rodo.
Kamilija2021-03-02, 15:07 Aš labai mylių sraigės aš jų neparduoduosiu. O ką jos valgo?
Nesvarbu2018-05-05, 20:38 Nesamine

Komentuoti:

Kiek bus 7+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")