Kaip atbaidyti, apsisaugoti nuo uodų?

Šiltas oras visus džiugina savo šiluma. Saulėtos dienos traukia visus prie ežerų maudytis ar į miškus grybauti ir uogauti. Laukuose galima stebėti kaip skraido drugiai, kaip bitės renka žiedadulkes ar vorai mezga tinklus, tačiau visas šis grožis neapsieina ir be uodų. Jie mus erzina savo zyzimu ir palieka žaizdas įkandę.

Paprastai uodo įkandimas nėra pavojingas, įkasta vieta kiek parausta ir ją niežti, tačiau po dienos nelieka net menkiausios žymės. Tačiau yra žmonių, kurie ne tokie abejingi šiems vabzdžiams, kurių įkandimas gali sukelti įvairias alergines reakcijas. Be to, vaikai dažniausiai intensyviai kasosi įkandimų vietas ir vėliau tose vietose atsiranda žaizdos, kurios patekus nešvarumams gali užpūliuoti. Siekiant išvengti šių problemų ir norint maloniai praleisti laiką gamtoje reikėtų žinoti kaip apsisaugoti nuo uodų.

Parduotuvėse galima rasti daug priemonių, kurios padės atbaidyti uodus tiek namuose, tiek gamtoje. Gamtoje dažniausiai naudojami ant kūno purškiami purškalai, kurių kvapas atbaido uodus, specialios žvakės, kurios degdamos skleidžia kvapą nepatinkantį uodams. Rasti būdų kaip atbaidyti uodus namuose taip pat yra visai nesudėtinga. Galima naudoti tinklelius ant langų, kurie neleis uodams patekti į vidų, o taip pat yra elektrinės priemonės, kurios kas tam tikrą laiką išskiria į orą dūmus ir nunuodija uodus, tačiau tokios priemonės šiek tiek veikia ir žmogų, todėl patartina miegamajame jas laikyti kuo toliau nuo lovos ir miegant palikti atvertą langą, priešingu atveju gali prasidėti galvos skausmai, nemiga, pykinimas. Taip pat elektrinių priemonių nepatartina laikyti visą parą, todėl geriausia prieš ruošiantis eiti miegoti ją įjungti ir palikti porai valandų, po tiek laiko uodai bus negyvi, o ore nebus nuodingų medžiagų.

Uodų yra visur, tačiau kai kur jų kur kas daugiau nei įprasta. Uodai dažniausiai mėgsta drėgnas, miškingas vietas, ten jie ir veisiasi. Tai kelia rūpesčių žmonėms turintiems sodybą ant upės ar ežero kranto, nes atostogos ten pavirsta nuolatine kova su uodais. Kad to išvengti galima panaikinti visus lizdus. Yra naudojami preparatai, kurie purškiami ant medžių arba žolės ten, kur didžiausi uodų lizdai. Panaikinus uodų lervas uodai išnyksta ir nebekelia rūpesčių. Jei šalia yra stovintis vandens telkinys, taip uodus naikinti tektų kiekvienais metais, tačiau jei tai upelis ar švarus ežeras, gali užtekti vieno nupurškimo, kad uodai išnyktų visai ar bent jau jų kiekis žymiai sumažėtų.

Lengviausia yra nueiti į parduotuvę ir nusipirkti sau tinkamiausią ir priimtiniausią priemonę, kuri apsaugotų nuo uodų. Tačiau galima sužinoti kaip apsisaugoti nuo uodų natūralesnėmis priemonėmis, kuriose nebūtų nuodingų sveikatai cheminių medžiagų. Liaudies medicina pataria uodus atbaidyti įvairių žolelių nuovirais. Vienas iš jų – tai gvazdikėlių nuoviras. Juos išvirus vandenyje ir atvėsinus, koncentratą tepti ant odos, o malonus meduolių kvapas atbaidys uodus nuo kūno. Taip pat gali padėti obuolių actas sumaišytas su petražolėmis. Palaikytą per naktį tirpalą užtepti ant atvirų kūno vietų. Kartu galima juo patepti ir drabužius, ne tik kūną.

Pastebėta ir tai, kad yra augalų, kurių uodai labai nemėgsta, todėl galima jais pasinaudoti siekiant, kad jie nepatektų į kambarį. Uodai nemėgsta pomidorų lapų, todėl net ir vieną pomidoro daigą pasodinus ant palangės sumažės uodų norinčių įskristi pro langą. Deginant žvakes skirtas atbaidyti uodus galima pajusti, kad jos skleidžia pušų kvapą, todėl jei gamtoje kūrenamas laužas galima į ugnį įmesti kelias spygliuočių (eglės, kadagio ar pušies) šakas, jų kvapas apsaugos nuo uodų. Citrinos rūgštis taip pat gana efektyviai atbaido uodus.

Apsisaugojimą nuo uodų apsunkina ir tai, kad jie gali įkasti net ir per drabužius, todėl ilga apranga ne visada padės išvengti įkandimų gamtoje. Kaip išeitis gali būti džinsai, tačiau džinsas yra pakankamai stora medžiaga, per kurią ne tik neperkanda uodai, bet ir nepraeina vėsa, todėl karštą vasaros dieną su džinsinėmis kelnėmis ir švarku gali būti sunku, oda nekvėpuos, o prakaitas ir karštis vargins. Tad geriausia kombinuoti įvairias priemones, atrasti geriausią kombinaciją ar išeiti ir ja pasinaudojus maloniai leisti savo laisvą laiką gamtoje.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")