Kaip pasirinkti tinkamą metalą vestuviniams žiedams?

Pasidalink:

Vestuvinius žiedus gali padėti išsirinkti juvelyras Vilniuje, tačiau visų pirma Jums reikia nuspręsti, kokio tipo, kokio metalo žiedai yra tinkamiausi Jūsų vestuvių proga. Taigi, pradėkite nuo metalo pasirinkimo, o mes užvesime Jus ant kelio, aprašydami populiariausius pasirinkimus.

Geltonas auksas

Ko gero kas kartą pagalvojus apie vestuvinius žiedus prieš akis iškyla geltonas auksas. Geltonas auksas – pats populiariausias metalas renkantis vestuvinius žiedus. Ne veltui geltono aukso spalva yra vadinama auksine, nors egzistuoja ir baltasis auksas, tačiau balta spalva mažai kam asocijuojasi su auksu ir jo gaminiais.

Jei Jums norisi prabangių, subtilių ir labiau klasikinių žiedų – geltono aukso vestuviniai žiedai bus tikrai puikus pasirinkimas. Unikalus juvelyro darbas pavers net ir įprastus aukso žiedus išskirtiniais, todėl nereikėtų manyti, kad geltono aukso žiedai vestuvėms yra pernelyg nuvalkiota ir įprasta – tai vis dar „ant bangos“. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad geltonas auksas yra gana tvirtas ir atsparus dėvėjimosi požymiams. Vestuviniai žiedai turėtų būti ilgaamžiai, tad investuoti į jų kokybė, tvirtumą tikrai būtų naudinga kiekvienai būsimų jaunavedžių porai.

Pasidalink:

Baltas auksas

Balto aukso vestuviniai žiedai taip pat gana populiarūs, nors ir stipriai nusileidžia geltono aukso spalvos žiedams. Dažniau baltas auksas yra naudojamas kaip kompozicinis elementas, tą rekomenduoja ir juvelyrai. Puikus balto ir geltono aukso derinys idealiai tinka šiuolaikiniam žmogui, norinčiam klasikinio, tačiau unikalaus sprendimo. Jei atrodo, kad tai neįmanoma – juvelyras savo darbu įrodys kitaip.

Baltas auksas yra kiek mažiau atsparus pažeidimams, jis ne toks tvirtas kaip geltonas, dažnai jame yra rodžio priemaišų, kurios sutvirtina balto aukso gaminius. Taip pat pastebėtina, kad baltas auksas nepaisant prastesnių savybių yra brangesnis, todėl jei norite, kad Jūsų vestuviniuose žieduose spindėtų baltas auksas, siūlome jį kombinuoti su geltonu – taip sukursite išskirtinius, patvarius žiedus, išlaikysite tradicijas, įtrauksite kažką naujo ir apsieisite su mažesne pinigų suma nei užsakant vien tik balto aukso žiedus.

Pasidalink:

Sidabras

Dar minkštesnis ir dar labiau pažeidžiamas, tačiau žmonių mėgstamas – sidabras. Per laiką sidabriniai žiedai oksiduojasi, pajuoduoja. Nors tai ir nesunkiai išsprendžiama įvairių valiklių pagalba, tai menkina sidabro žiedų patrauklumą. Dažniausiai sidabriniai žiedai pasirenkami ne vestuvėms, o jų metinėms, kitoms progoms. Kaip vestuviniai sidabriniai žiedai dažniau vyrauja siekiant ekonomiškiausio varianto, nes tai gerokai pigesnis metalas nei geltonas ar baltas auksas.

Pasidalink:

Netradiciniai metalai

Pastaruoju metu tampa vis populiariau pasirinkti kiek neįprastus metalus vestuviniams žiedams. Tarp tokių pasirinkimų dominuoja platina, titanas, volframo karbidas. Visi šie žiedai – modernus pasirinkimas, puikiai tinkamas šiuolaikinėms poroms. Visų šių metalų savybės labai įvairios, bene labiausiai juos sieja tvirtumas, dėl kurio, ko gero, titanas, platina ir volframo karbidas taip išpopuliarėjo. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad jų apdirbimo galimybės kol kas labiau ribotos.

Patyrę juvelyrai teigia, kad artimiausiu metu populiarumo viršūnėse vis tiek išliks geltonas auksas, kaip eilę metų laikosi ir baltos vestuvinės suknelės ir kiti įprasti didžiosios šventės atributai. Specialistų darbas, Jūsų vaizduotė ir šių dienų galimybės leidžia iš paprasto aukso gabalėlio sukurti tikrą meno šedevrą, todėl nėra jokios būtinybės ieškoti kitokių, naujų medžiagų žiedams – auksas puikiai formuojamas ir pritaikomas įvairiausiems žmonių poreikiams bei norams.

Pasidalink:

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")