Kaip laikytis dietos?

Pasidalink:

Žmogus vienintelis sutvėrimas žemėje, kuris yra nuolat nepatenkintas savo išvaizda. Tikriausiai niekam neteko matyti liūto vegetaro ar tigrės besilaikančios griežtos dietos. Tačiau žmonės skiriasi nuo laukinių gyvūnų ir nori būti sau bei kitiems patys gražiausi. Kad to pasiektų stačia galva neria į dietas ir net nepamąsto kokią žalą gali pasidaryti nežinodami kaip laikytis dietos.

Pasidalink:

Bet kokia dieta – tai staigus kokių nors maisto produktų atsisakymas arba stiprus kalorijų sumažinimas, tačiau bet koks staigus įprasto gyvenimo būdo pakitimas sukelia organizmui didelį stresą. Neretai pradėjus laikytis dietos žmogus tampa vangus, neturintis jėgų atlikti įprastus dienos darbus ar piktas. Pradeda kankinti nemiga, stresas. Pamačius maistą, kurio yra atsisakoma atsiranda dar didesnis potraukis jam. Todėl labai sunku atsispirti pagundai.

Norint laikytis dietos, pirmiausia jai reikia pasiruošti. Geriausiai padeda savęs nuteikimas, dėl ko tai daroma, kai yra tikslas, daug lengviau rasti jėgų ir nepasiduoti. Nusiteikimas padeda kovoti su savimi ir kartu siekti užsibrėžto tikslo. Kai yra tikslas ir ryžtas galima pasirinkti tinkamiausią sau dietą. Dietos yra labai įvairios, gali būti griežtos, kuriose galima valgyti tik kokį nors vieną produktą, arba laisvesnės kur tiesiog sumažinama kalorijų paros norma, nors mityba beveik nepasikeičia nuo įprastos.

Laikantis dietos pirmą kartą nepatartina pradėti nuo griežtos, tai ne tik bus sunkus išbandymas Jums, bet ir didesnė žala organizmui. Dažniausiai pradėję nuo griežtų dietų žmonės greit praranda motyvaciją tikslo siekimui, nusivilia savimi ir pasiduoda. Pirmiausia reiktų suprasti, kad dieta nepadės jei tai nebus nuolat palaikoma. Dietos pagalba galima staigiai numesti kelis nereikalingus kilogramus, tačiau nereiktų tikėtis, kad po griežtos dietos, vėl galima valgyti viską kas papuola po ranka.

Pasidalink:

Pradėjus laikytis dietos, svarbu griežtai vadovautis visomis dietos taisyklėmis, nebadauti ilgiau nei leidžia dieta, taip pat reiktų jos laikytis ir ne trumpesnį laiką, nes gali nesijausti per trumpesnį laiką norimas rezultatas. Priklausomai nuo dietos tipo, reiktų stebėti, kad būtų gaunama pakankamai kalorijų, tačiau jų neviršyti, taip pat dažniausiai patariama dietos metu stengtis kuo daugiau gerti vandens.

Yra skirtingų nuomonių vieni sako, kad geriau kaloringų produktų atsisakyti visiškai kiti, kad reikia tik riboti jų kiekį, tačiau visiškai atsisakyti neverta. Tiek vieni, tiek kiti iš dalies yra teisūs, tačiau kiekvienas žmogus turėtų pats nuspręsti, kuris variantas, jam yra priimtinesnis. Norint mažiau galvoti apie maistą ir kankintis dietos metu, puikiai padeda koks nors mėgstamas užsiėmimas. Vieni renkasi skaitymą, kiti rankdarbius, dar kiti aktyvesnę veiklą. Savaime sportas yra tinkamiausias užsiėmimas dietos metu, sportuojant galima sudeginti daugiau kalorijų, todėl dieta bus efektyvesnė.

Jei laikomasi griežtos dietos labai svarbu stebėti savo sveikatą, dietos pasekmės gali būti labai pavojingos, galima susirgti anoreksija arba bulimija, taip pat gali prasidėti depresija. Jei dėl dietos pradėjo svaigti galva, prasidėjo pykinimas, būtina nutraukti dietą, o jei tai nepadeda ir sveikatos būklė nepagerėja nedelsiant reiktų kreiptis į gydytoją.

Pasidalink:

Dar viena taisyklė kaip laikytis dietos, kurią privaloma žinoti, tai dietos negalima laikytis nėščioms ir maitinančioms moterims. Tai jau susiję su vaisiaus ar kūdikio gyvybę, augančiam organizmui būtina gauti kuo daugiau įvairių maisto medžiagų, tačiau taip pat ir motina turi gauti pakankamai, kad viskas vystytųsi sklandžiai ir nekiltų sveikatos problemų.

Ne paslaptis, kad šiais laikais ne tik suaugusieji turi viršsvorio problemų, dėl blogų mitybos įpročių, nemažai vaikų turi didesnį svorį, dėl to tėvai stengiasi neleisti vaikams valgyti saldumynų ar kitų kaloringų maisto produktų. Patys paaugliai pradeda pergyventi dėl savo išvaizdos ir dažnai persistengia siekdami tobulumo. Augančiam organizmui būtinos maisto medžiagos, todėl tėvai norintys sumažinti vaiko svorį, privalo tai daryti tik su gydytojų priežiūra. Taip pat paaugliai turėtų suprasti, kad stebuklų nebūna ir tabletės, kurios skirtos lieknėjimui gali padėti sudeginti daugiau kalorijų, tačiau paaugliams jos gali stipriai sugadinti skrandį. Pasitaiko atvejų, kai maisto papildai pradedami naudoti kaip maisto pakaitalas, o tai gali būti labai pavojinga gyvybei.

Taigi lieknėjimo būdų yra labai daug, kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamiausią, tačiau reikia klausyti savo organizmo, nereikia jo alinti ir vadovautis nuostata, kad grožis reikalauja aukų, kaip bebūtų sveikata turi būti pirmoje vietoje. Siekiant greitai numesti svorio privaloma žinoti kaip laikytis dietos, kad nepadaryti jokios žalos organizmui. Sveikas žmogus – laimingas žmogus.

Pasidalink:

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

karolinška2017-02-15, 15:42 labai ačiu
lukas2016-12-22, 08:10 nu jau baisiai padejot aciu

Komentuoti:

Kiek bus 1+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")