Kaip greičiau įdegti?

Artėjant vasarai pradeda galvoti ne tik kaip padailinti per žiemą susigadinusias kūno formas, bet kaip paplūdimyje nebūti su sniego baltumo oda. Vos tik pasirodžius pirmai vasaros saulei norisi būti su gražiu gintariniu įdegiu, todėl klausimas kaip greičiau įdegti kyla ne vienam mėgstančiam vasaros malonumus.

Degintis reiktų atsakingai, nes tiesioginiai saulės spinduliai kenkia odai, todėl įdegis neturėtų būti įgaunamas per vieną dieną. Labai populiaru lankytis soliariumuose, kur per kelias minutes galima įdegti labai stipriai, tačiau reiktų paminėti, kad nenatūralūs deginimosi būdai gali skatinti vėžinius susirgimus.

Galima naudotis kitokiu, naujai atėjusių į madą būdu, tai purškiamu įdegiu. Oda padengiama specialiu kremu, kuris nudžiūvęs atrodo kaip natūralus įdegis, galima rinktis įvairius atspalvius, todėl nereikės rūpintis dėl nelygiai įdegusios odos, ar paraudimų. Taip nupurkšta oda išlieka ruda apie kelias savaites, per ilgesnį laiką įdegis nusiplauna. Toks būdas labai tinkamas norint gražiai atrodyti per vestuves ar kitą svarbią progą, o deginimuisi nėra laiko arba sąlygų. Šis būdas yra sveikesnis nei lankymasis soliariume.

Įdegis gražu tik tol kol nepersistengiama. Prieš pradedant degintis būtina paruošti odą. Niekada nesiprauskite prieš saulės vonias, nes oda praras natūralų riebumą, o tai ją apsaugo nuo išdžiūvimo. Vasaros sezono metu beveik visose parduotuvėse galima įsigyti kremo nuo saulės, norint įdegti reiktų pasirinkti tokį kuris saugotų odą nuo kenksmingų saulės spindulių, tačiau leistų odai paruduoti. Greitesniam įdegiui galima naudoti specialius losjonus skatinančius odos rudavimą, tačiau juos tepti reikia atsakingai ir labai tolygiai, kitaip gali būti, kad oda įdegs dėmėmis.

Galima įdegį paskatinti valgant įvairias daržoves ir vaisius, nes juose esantys vitaminai skatina įdegį. Tam tiktų abrikosai, morkos, lapinės daržovės, pomidorai ir jūrų gėrybės. Jūrų gėrybėse esantys natūralūs riebalai apsaugos odą nuo išsausėjimo.

Vaikams nereiktų leisti ilgai būti saulėje nesaugant odos, jų oda yra jautresnė, todėl nudegimai gali būti labai greiti ir stiprūs. Reiktų atminti, kad deginantis prie vandens įdegama kur kas greičiau nei ten, kur nėra vandens telkinio, todėl karštą dieną plaukiojant valtimi ar baidare reiktų pasirūpinti apsauga nuo saulės.

Aktyviausia saulė yra nuo 12 iki 16 valandos, tuo laiku patartina vengti saulės spindulių, naivu manyti, kad kuo karščiau tuo geriau įdegsite, reikia pagalvoti ne tik apie išvaizdą, bet ir apie sveikatą, nes intensyvi saulė gali nudeginti beveik taip pat kaip verdantis vanduo. Be to saulė skleidžia ultravioletinius spindulius, kurie labai kenkia visam žmogaus organizmui.

Dažniausiai deginimasis suprantamas kaip ilgas gulėjimas ir nieko neveikimas, tačiau tai tik klaidinga nuomonė, taip degintis patartina pirmą kartą ne daugiau nei 10 minučių, kiekvieną deginimosi laiką galima pratęsti dar 5 minutėmis ilgiau tačiau neilgiau nei 30 minučių. Kitą deginimosi laiką geriau judėti, taip oda nejaus tiesioginio deginimo, be to cirkuliuojantis palei kūną oras, leis tolygiau ir gražiau pasiskirstyti įdegiui. Deginantis labai svarbu ne tik drėkinti odą iš išorės, bet gerti daug skysčių. Deginimosi metus kartais galima odą apipurkšti paprastu vandeniu, taip bus sudrėkinama oda, o įdegis bus tolygesnis.

Grybaujant ar uogaujant galima pastebėti, kad visą dieną pabuvus miške atviros nuo drabužių vietos būna įdegusios, tai neretai kelia nuostabą, juk miške nuolatinis pavėsis, tačiau medžių lapija praleidžia saulę, nors ir nėra ji tokia intensyvi kaip atviroje vietoje, taigi įdegti netgi sveikiau yra po medžiais, taip pat karštą dieną galima įdegti net ir esant apsiniaukusiam dangui. Visi šie įdegiai rodo, kad saulė yra labai stipri, todėl jos atvirose vietose reiktų saugotis.

Taip pat saulės pasisaugoti reikėtų ir nėščioms moterims, bent jau deginantis reiktų prisidengti pilvą, nes stiprus karštis ir intensyvūs spinduliai gali pakenkti vaisiui.

Dar vienas efektyvus ir moterų mėgstamas būdas kaip greičiau įdegti tai folijos naudojimas, nuo folijos atsispindi saulės spinduliai, todėl laikant šalia veido oda pasiima visus įmanomus spindulius. Taip labai greitai galima įdegti veidą rankas ir kitas kūno dalis svarbu, kad folija būtų nukreipta į saulę, bet neužstotų odos. Panašiu principu veikia ir soliariumo lempos.

Tam, kad deginimasis teiktų malonumą ir nebūtų skaudžių pasekmių reikia nuolat drėkinti odą, vengti ilgai būti intensyvioje saulėje. Išdžiūvusi ir perdegusi oda paraus, ir galiausiai nusilups, o tai neteiks jokio grožio, taip pat ta vieta gali likti jautri visam gyvenimui. Kiekvienas turėtų žinoti kaip greičiau įdegti sau ir savo odai padarant kuo mažiau žalos.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Rita2016-02-17, 14:52 Per pastaruosius 6 metus išbandžiau įvairias priemones , kad įdegčiau greičiau ir ne raudonai:) Per Kalėdas gavau dovanų biokaroteno pakuotę, sugėriau pavasarį ir dar nusipirkau 2 pakuotes ir vasarą deginantis nustebau: oda įdegė daug greičiau, tolygiau, išvengiau nudegimų, turėjau rusvą įdegį. Beto paskaičiau šis preparatas apsaugo odą nuo senėjimo ir laisvųjų radikalų poveikio. Tikrai rekomenduoju iš patirties. Gražaus įdegio visoms:)

Komentuoti:

Kiek bus 2+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")