Kaip paruošti automobilį ilgai kelionei?

Grupė: AUTO, MOTO

Jei nusprendėte keliauti nuosavu automobiliu, ypatingai svarbu savo transporto priemonę tinkamai paruošti kelionei. Pasirūpinkite, kad įvairius numatytus objektus galėtumėte pasiekti be jokių nesklandumų ir kelionės metu netektų susidurti su įvairiomis techninėmis kliūtimis. Jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais, tikėtina, kad pasiruošimas kelionei bus gerokai sklandesnis, ir jums neteks nerimauti dėl tam tikrų netikėtumų. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti?

Sudarykite kelionės maršrutą

Pirmiausia reikės nuspręsti, kur norėtumėte keliauti, ir numatyti įvairius lankytinus objektus. Jei keliausite po mažai pažįstamas vietoves, jums galės pagelbėti navigacija, kuri visuomet leidžia sklandžiai pasiekti kelionės tikslą. Galite būti užtikrinti, kad vadovaudamiesi navigacijos nurodymais galėsite pasiekti įvairias lankytinas vietas, taigi, jums nereikės sklaidyti žemėlapio ir bandyti suprasti, ar keliaujate tinkama kryptimi.

Patikrinkite ratų būklę

Prieš ilgesnę kelionę visuomet rekomenduojama patikrinti protektoriaus gylį bei įsitikinti, kad padangoms nestinga slėgio. Pamatuoti padangų slėgį galite kone kiekvienoje degalinėje: čia taip pat galite nemokamai pripūsti padangas. Užtruksite vos porą minučių, ir galėsite būti visiškai ramūs, kad kelionė praeis sklandžiai. Taip pat gali prireikti subalansuoti ratus, nes tai pagerins automobilio valdymą bei sumažins kuro sąnaudas.

Automobilio skysčių kiekis

Specialistai pataria patikrinti aušinimo, stabdžių ir priekinio stiklo valymo skysčių lygį. Prireikus papildykite skysčių atsargas (arba skysčius pakeiskite naujais). Darbinį skystį rekomenduojama keisti tada, kuomet pastebimas patamsėjimas ar drumstumas (jei dvejojate, ar atėjo laikas pakeisti transporto priemonės skysčius, galite įsigyti specialius testerius, kurie padės tą nustatyti).

Stabdžių sistemos būklė

Pirmiausia rekomenduojama vizualiai įvertinti diskų ir trinkelių būklę, o tuomet išmatuoti jų storį. Detales patartina keisti tada, kai jų storis yra artimas minimaliam automobilio priežiūros vadove nurodytam dydžiui. Taip pat vertėtų įsitikinti, ar stabdžių sistema yra sandari: tą galėsite padaryti kelis kartus paspaudę stabdžių pedalą, kuomet variklis yra išjungtas. Jei nejuntamas pasipriešinimas, tai yra pakankamai akivaizdu, kad stabdžių sistema yra sugedusi.

Jei keliausite vasarą...

Šiltuoju metų laiku kartais tenka keliauti svilinant karščiui, ir tai gali gerokai sumažinti vairuotojo budrumą. To tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite sklandžiu oro kondicionieriaus veikimu. Nereikėtų pamiršti periodiškai papildyti oro kondicionierių, nes tai galės užtikrinti kur kas didesnį komfortą.

Patikrinkite valytuvus

Valytuvai – tai labai svarbios automobilio detalės, kurios gali užtikrinti kur kas geresnį matomumą. Prieš kelionę visada svarbu įsitikinti, kad valytuvai nėra pernelyg nusidėvėję ir veikia pakankamai sklandžiai. Pasirūpinkite, kad valytuvai būtų prigludę prie priekinio stiklo ir nepalieka jokių žymių ar dėmių.

Sureguliuokite priekinius žibintus

Išvalykite priekinius žibintus ir pakeiskite jų lemputes (tą rekomenduojama atlikti kas 2-3 metus). Jei jau nepamenate, kada tai atlikote, ruošiantis ilgesnei kelionei tikrai bus naudinga tą padaryti. Nepamirškite, kad važiuojant nepažįstamomis vietovėmis bus ypatingai svarbus pakankamai geras apšvietimas, taigi, nepatingėkite šiek tiek dėmesio skirti šioms automobilio detalėms.

Planuodami vykti į kelionę pasistenkite gerai pailsėti ir pasirūpinkite, kad turėtumėte visus reikalingus kelionės dokumentus. Taip pat rekomenduojama sudaryti svarbiausių daiktų sąrašą ir prieš išvykstant dar kartą patikrinti, ar tikrai nepamiršote nieko svarbaus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")