Kaip pajungti stiprintuvą?

Grupė: AUTO, MOTO

Kokybiško garso mėgėjams labai svarbu, kad sklindanti muzika būtų be pašalinių trukdžių, garsų – tam padeda ir stiprintuvas, tačiau reikia žinoti kaip jį tinkamai pajungti, priešingu atveju tokia investicija neatsipirks ir malonumo ausims nesuteiks, bent jau tokio, kokio tikimasi.

Galvojant kaip pajungti stiprintuvą reikėtų pažiūrėti ir jo instrukciją. Įprastai instrukcijose yra sužymėtos reikšmės, trumpiniai, o kartais net ir visa jungimo schema. Tačiau jei instrukcijos neturite, vadovaukitės bendrais patarimais ir turimomis savo žiniomis.

Stiprintuve turi būti maitinimo jungtis. Ji įprastai yra 12 voltų (kaip ir dauguma kitų automobilyje esančių elektros komponentų). Siūloma naudoti storesnius varinius laidus, kurie būtų bent 20 kvadratinių milimetrų storio ir papildomai izoliuoti. Taip apsaugoma nuo elektros nuolydžio. Šis laidas viename gale jungiamas į stiprintuvą, o kitame prie akumuliatoriaus teigiamo poliaus. Papildomai rekomenduojama įmontuoti ir saugiklį, kuris turi būti iki 40 cm atstumu nuo akumuliatoriaus.

Antras laidas dažnai jungiamas į automobilio kėbulą, prieš tai jį gerai nuvalant nuo korozijos bei dažų, tačiau jei jungiamas stiprintuvas yra didelės galios verčiau jungti prie akumuliatoriaus neigiamo poliaus. Pravartu, kad šie du laidai, o kartu ir visi kiti laidai nebūtų pravedami vienoje automobilio pusėje, susiglaudę, daug saugiau maitinimo laidą vesti pro keleivio pusę, o laidus į kolonėles ar nuotolinį valdymą per automobilio centrą ar atvirkščiai.

Nuotolinio valdymo laidas (angl. vadinamas remote) dažniausiai jungiamas į magnetolos mėlyną jungtį (laidą). Šios smulkmenos žinojimas gali kaip reikiant sutaupyti laiko galvojant kaip pajungti stiprintuvą, kad jis ne tik veiktų, bet ir būtų patogus naudoti.
Kolonėlių pajungimas yra labai paprastas, tereikia tinkamus laidus įjungti į tinkamas jungtis, o tai padaryti nesunkiai leidžia žymėjimai ant stiprintuvo (R – dešinės pusės kolonėlėms, L – kairės pusės kolonėlėms). Kartais gali nesutapti laidai ir stiprintuvo numatytos jungtys (pavyzdžiui, dėl pernelyg didelio amžiaus skirtumo tarp įrenginių ar skirtingoms rinkoms numatytų gamybos būdų), tokiu atveju padeda įvairūs perėjimai, kurių lengvai ir dažniausiai nebrangiai galima įsigyti elektronikos prekių parduotuvėse ar internete.

Suprasdami kaip pajungti stiprintuvą galėsite per vieną ar porą dienų tą nesunkiai padaryti ir sutaupysite nemažą sumą pinigų, kurią tektų sumokėti audio sistemų montuotojams, užsiimantiems šiais darbais profesionaliai. Žinoma, jei kas nors nepavyksta, kyla pernelyg daug klausimų verčiau kreiptis į specialistus, kadangi nesunkiai galima sugadinti tiek stiprintuvą, tiek kitas automobilio elektronikos dalis, sukelti riziką ateityje trumpam jungimui, elektros nuolydžiui ir kitoms panašaus pobūdžio problemoms.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")