Kaip išmokti apsiginti?

Grupė: ŽMONĖS

Savigyna – tai ne tik kovos menai, mosikavimasis rankomis bei kojomis, bet taip pat ir psichologinis pasiruošimas, kuris norintiems sužinoti, kaip išmokti apsiginti, yra vienas svarbiausių ir sudėtingiausių elementų. Būtent psichologiniam pasiruošimui reikėtų skirti daugiausiai laiko ir pastangų.
Net ir pradėjus lankyti savigynos kursus Jums bus daugiausiai aiškinama apie situacijos valdymą, psichologiją, kuri padeda nuspėti priešininko veiksmus, o ne tik aiškinama smūgio technika ir kitos kovos menų, savigynos detalės.

Jei kategoriškai norite sužinoti kaip išmokti apsiginti be profesionalių trenerių ir lankymųsi kursuose, teks šiek tiek pasistengti, skirti tam laiko ir jokiu būdu nenuleisti rankų jei kas nors nepavyksta ar pradedamas justi nuovargis. Tai yra pagrindiniai dalykai, kuriuos būtina žinoti. Toliau, reikia įsigyti šiokių tokių priemonių, kurių labiausiai mėgstama – pakabina, ne itin didelė bokso kriaušė. Prie jos vertėtų pasirūpinti ir bokso pirštinėmis, kurios skirtos treniravimuisi.

Pasirinkti boksą, kaip savigynos rūšį verta net ir tiems, kuriems priimtinesni kiti, pavyzdžiui, rytų, kovos menai, kadangi boksas išlavins Jūsų reakciją, smūgį. O vėliau, naudodamiesi papildomais patarimais, galėsite mokytis konkretaus Jus dominančio kovos meno.

Pradėdami smūgiuoti į bokso kriaušę, lavindami savo smūgį nepamirškite apšilti, priešingu atveju galimos labai rimtos traumos tiek rankoms (ypač riešams), tiek ir kojoms, kadangi smūgiuojant į bokso kriaušę, treniruojant savo smūgį visuomet būtina judėti kojomis, negalima nuolat stovėti vienoje vietoje. Judėjimas suteikia stabilumo, padeda laikyti pusiausvyrą, gerina galimybes ne tik laiku smūgiuoti, bet ir išvengti priešininko smūgio (savaime suprantama, bokso kriaušė Jums atgal tikrai netrenks, tačiau treniruotis reikia visapusiškai).

Galvojantiems kaip išmokti apsiginti neužteks tik apšilimo ir treniruočių su kriauše ar bet kokiais kitais įrenginiais. Savigynai ypač svarbi ir bendra fizinė būsena. Nepavyks apsiginti tiems, kurie neturės jėgų, ištvermės, nebus pasirengę ilgiems bėgimams ar nesugebės tinkamai kvėpuoti esant didesnei fizinei apkrovai. Atrodytų tai tik smulkmenos, tačiau iš tiesų įtaka ypač didelė, todėl nuvertinti negalima nei vieno punkto, kurį esate girdėję apie savigyną.

Bendrai fizinei būklei, pasirengimui pagerinti rekomenduojama susidaryti sporto tvarkaraštį. Vienas iš būtinų punktų – bėgiojimas. Nebūtina kas dieną nubėgti maratono distancijos, tačiau bent 30-45 minučių bėgimas kiekvieną vakarą – puikus pasirinkimas. Be viso to, reikėtų atlikti papildomus pratimus pilvo presui stiprinti, mankštinti rankas. Neblogai ir kilnoti svorius (tačiau ne per sunkius). Idealu bent porą kartų per savaitę apsilankyti sporto klube, tačiau jei jau nusprendėte, kad į sau kylantį klausimą kaip išmokti apsiginti bandysite atsakyti savarankiškai, tai ir sporto klubas, tikėtina, nėra Jūsų pasirinkimų ar planų sąraše. Jei vis tiek rasite laiko sporto klubui, galbūt vertėtų pasidomėti ar jame nevyksta savigynos, kovos menų treniruotės, bent pamatus, svarbiausias žinias įgautumėte iš profesionalų, kurie pataisytų jei darytumėte ką nors ne taip kaip reikia.

Nemaža dalis savarankiškai išmokusių apsiginti pabrėžia, kad jiems padėjo nuolatinės treniruotės, mėginimai bei internete ar televizijoje rodomi vaizdai, iš kurių galima mokytis konkrečių technikų, judesių. Be to, labai didelę naudą suteikia porininkai, kurie taip pat stengiasi išmokti apsiginti, tad jei Jūsų draugas paklaus, kaip išmokti apsiginti, pasiūlykite jam mokytis kartu su Jumis, taip abiem pusėms naudingas sprendimas, padėsiantis rezultatų pasiekti daug greičiau ir kokybiškiau nei mokantis po vieną.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")