Kaip pagerinti atmintį?

Grupė: SVEIKATA

Kaip pagerinti atmintį?

Kuomet imame pamiršti, ką reikėjo nusipirkti prekybos centre, neprisimename savo telefono numerio ar kitų svarbių dalykų, pats laikas susimąstyti apie tai, kaip pagerinti atmintį, kaip prisiminti daugiau. Jei kreiptumėtės į farmacininkus, greičiausiai sulauktumėte bent kelių skirtingų vaistų pavadinimų, tačiau yra ir natūralių būdų pagerinti savo atmintį.

Arbata – vaistas nuo visų ligų, tereikia išsirinkti tą arbatą, kuri tinkamiausia konkrečiai ligai gydyti ar organizmo funkcijai stiprinti. Atmintį gerinti padeda ginkmedžio arbata. Dėl ginkmedžio lapų savybės gerinti kraujotaką ima aktyviau dirbti smegenys, todėl gerėja ir atmintis. Ginkmedžio arbata ne tik padės pagerinti atmintį, bet taip pat ir pagerins koncentraciją, susikaupimą. Be ginkmedžio panašiai veikia ir matė, tačiau priklausomai nuo matės rūšies veikimo trukmė gali būti skirtinga. Bet kuriuo atveju, reguliariai geriant ginkmedžio ar matės arbatas atmintis pagerės.

Vanduo – dar vienas skystis padėsiantis įveikti klausimą kaip pagerinti atmintį. Dėka pakankamo kiekio vandens kraujotaka gerėja, kraujas lengviau bėgioja po organizmą, todėl ir smegenų veikla tampa efektyvesnė. Be kita ko, pakankamas vandens kiekis organizme (rekomenduojama išgerti bent 2 litrus per dieną) padeda valyti organizmą, apsaugo nuo nutukimo ar padeda numesti svorio.

Užsitikrinę pakankamą kiekį skysčių savo organizme pasirūpinkite ir miego kokybe. Miegoti reikia tiek, kiek norisi, tačiau miegas turi būti ramus, be trukdžių. Jei ryte jaučiate nuovargį, nesijaučiate pailsėję, metas kažką keisti. Tik tinkamai išsimiegoję galėsite kibti į darbus, nepamiršdami nei vieno iš jų.

Liaudies medicina pataria nevengti krienų, kurie taip pat yra puikūs atminčiai gerinti, o ne tik kaip pagardas mėsai ar kitiems maisto produktams. Taip pat, krienai padės ir Jūsų skrandžiui, ne tik atminčiai, nes padeda gaminti skrandžio sultis ir kovoti su sunkiai virškinamais, riebiais patiekalais.

Sportavimas, aktyvus laisvalaikio leidimas ir gyvenimo būdas – tai dar vienas efektyvus būdas iš galvos išvaryti klausimą, kaip pagerinti atmintį. Judėdami priversite aktyviau dirbti savo smegenis, tačiau kai kurios sporto šakos yra ypač efektyvios. Efektyviausiomis mokslininkai pripažino plaukiojimą, čiuožinėjimą, taip pat tenisą bei golfą. Šios sporto šakos verčia ypač aktyviai dirbti smegenis, apsaugo kraujo kanalus nuo užsikimšimo, užkalkėjimo. Nevertėtų pamiršti ir ne tokio aktyvaus sporto, kaip šachmatai. Svorio toks sportas numesti nepadeda, tačiau smegenų veiklą suaktyvina kaip reikiant, o būtent to ir reikia norint pagerinti atmintį.

Neatmeskite ir įvairių atminties lavinimo žaidimų, kurie pirmiausiai skirti vaikams, tačiau puikiai pritaikomi (bent jau didžioji dalis jų) ir suaugusiems. Tokių žaidimų yra visa galybė, todėl siūlome išmėginti bent keletą jų, taip rasite tą, kuris Jums labiausiai patinka, geriausiai sekasi ir tikrai padeda.

Žaidimai atminčiai lavinti

Sugalvokite trumpą sakinį, pavyzdžiui „Šiandien parduotuvėje pirkau“, o toliau pridėkite po vieną žodį, kiekvieną kartą pakartodami visą sakinį. Šį žaidimą galima žaisti vienam, tačiau daug efektyviau ir įdomiau žaisti su kuo nors kitu. Jei pavyks įsiminti bent 5 pridėtus žodžius ir teisingai pakartoti visą sakinį, bus pasiektas visai neblogas rezultatas, kurį pasiekia dauguma žmonių, nesiskundžiančių atminties problemomis. Prisiminus vos iki 3 žodžių reiktų aktyviai susirūpinti savo atmintimi ir intensyviai užsiimti jos gerinimu.

Dar vienas puikus žaidimas dviem susideda iš kelių figūrėlių ir lentelės. Pradėti geriausia nuo 3 skirtingų figūrėlių (jei tokių neturite, puikiai tiks skirtingų reikšmių monetos, sagos ar kažkas panašaus) ir 4x4 ar 5x5 dydžio lentelės su langeliais. Vienas žmogus turi lentelėje išdėlioti sagas, kitas įsiminti kur jos buvo padėtos ir atkartoti matytą vaizdą. Siekiant, kad būtų patogiau, verta naudoti dvi lenteles ir po dvi vienodas figūrėles, monetas ar sagas. Galima varžytis, kuris įsimins daugiau išdėliotų figūrėlių ar kuris daugiau kartų pateiks teisingą atsakymą, taip ne tik pavyks gerinti atmintį, bet ir bus įdomiau tuo užsiimti.

Dar vienas žaidimas, dažnai žaidžiamas su vaikas, kuomet lavinama jų atmintis, yra spalvų žaidimas. Niekas nedraudžia šio žaidimo žaisti ir su suaugusiu žmogumi, kuriam reikia gerinti atmintį. Ant stalo turi būti padėti keli daiktai, turintis aiškią dominuojančią spalvą (žalias agurkas, raudonas pieštukas, geltona paprika ir panašiai). Per 30-45 sekundes reikia įsižiūrėti į daiktų spalvas ir jas įsiminti, tuomet daiktai sudedami į maišelį (būtinai nepermatomą) ir traukiama nežiūrint po vieną. Paėmus į ranką, bet dar neištraukus būtina pasakyti, kokios spalvos tai daiktas ir tik tada jis ištraukiamas. Siekiant geresnių rezultatų daiktų skaičių galima padidinti. Tiesa, reikėtų vengti labai panašių formų ir savybių daiktų.

Kuomet žaidimams nerasite partnerio galite užsiimti ir kūrybinę veikla, kuri taip pat padeda skatinti smegenų veiklą ir gerina Jūsų atmintį. Tad norėdami sau atsakyti kaip pagerinti atmintį galite tiesiog užsiimti eilėraščių, istorijų ar net filmų scenarijų kūrimu, tai tikrai padeda pagerinti savo atmintį, o tuo pat metu ir gerina Jūsų kūrybiškumą.

Siekiant gyventi kokybišką, pilnavertį gyvenimą atmintis yra labai svarbi, todėl jei tik pradedate jausti, jog ji silpsta, griebkitės įvairių paminėtų metodų ir pagerinkite ją, nelaukite, kol įprasti metodai nebepadės, nes gyvenimas be atminties ypač sudėtingas ir niūrus.

Siūlome pažiūrėti paskaitą kaip pagerinti atmintį mokymosi tikslams.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")