Kaip valyti langus, stiklą, veidrodį?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Be langų tikriausiai neįsivaizduojama jokia patalpa, net rūsys ar garažas įprastai turi bent vieną langą. Išimtis daroma nebent tualetui ar vonios kambariu, nors ir tai ne visais atvejais. Langų pagalba galima greitai ir lengvai vėdinti patalpą. Pro langus skverbiasi šviesa, kuri suteikia šilumos ir jaukumo. Tačiau, kad ir kiek daug būtų langų kambaryje, jei jie nebus švarūs negalėsime džiaugtis saulėtomis dienomis.

Geriausiai matosi nešvarumai ant blizgių paviršių saulės apšviestoje vietoje, veidrodžiai atrodo apdulkėję, langai purvini, lentynose stiklai taip pat nešvarūs, tačiau imtis valymo darbų dažnai nekyla rankos, nes tai atrodo sunkus ir varginantis darbas.

Tačiau žinant kaip valyti langus, stiklą, veidrodį ar kitą blizgų paviršių tai gali tapti pakankamai greitu ir lengvu darbu. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausią būdą. Automobilio langų valymui reiktų skirti ypatingą dėmesį, ant jo neturi likti jokių valymo žymių, nes nuo to priklauso ne tik švara, bet ir saugumas. Norint gerai išvalyti automobilio stiklus ir veidrodėlius galima naudoti specialias valymo priemones, kurios parduodamos parduotuvėse, automobilių priežiūros prekių skyriuose. Tačiau visai nebūtina išlaidauti ir pirkti brangiai kainuojančias chemines medžiagas, užtenka turėti švaraus vandens ir kelias šluostes, kurios gerai sugeria drėgmę, arba minkštą popierinį rankšluostį. Tuomet automobilio langus sušlapinti vandeniu ir nuvalyti viena šluoste. Jei stiklas labai nešvarus, galima į vandenį įlašinti truputį indų ploviklio. Kai langai nuplauti reikia juos nublizginti sausa šluoste. Jei žiemą užšąla langai, šerkšną lengvai gali panaikinti druskos tirpalas, ištepus tirpalu langus palaukti kol nutirps, o vėliau visą langą sausai nušluostyti. Nenusausinus lango žiemos metu jis kaip mat užšals ir vėl.

Valant stiklus ar langus namuose reiktų atkreipti dėmesį į tai kuo jie ištepti, jei tai tik dulkės, užtenka plauti vien vandeniu, tačiau jei tai riebalų dėmės, gali padėti svogūnas, bulvė arba indų ploviklis. Perpjautu per pusę svogūnu arba bulve ištrinti riebaluotas vietas ir langas pakankamai lengvai nusivalys. Blizginant langus ar stiklus nuo senų laikų įprasta naudoti laikraščius, tačiau reiktų vengti juos naudoti, nes šie gali subraižyti stiklą, o tai tikrai nepuoš švaraus lango. Taip pat geriau naudoti šaltą vandenį, nes valant su šiltu gali likti nuosėdų. Daugumoje parduodamų langų valiklių į sudėtį įeina šiek tiek alkoholio, jis neleidžia susidaryti valymo juostoms, taip pat padeda lengviau pašalinti dėmes. Todėl net ir neturint specialaus valiklio galima ant šluostės, kuria blizginamas stiklas, užpilti truputi alkoholio spirito ar odekolono. Taip pat panaikinti valymo juostas gali padėti citrinos rūgštis arba actas, į vandenį įlašinus kelis lašus citrinos sulčių ar įpylus truputį acto bus lengviau valyti langą.

Langų nereiktų valyti šviečiant stipriai saulei ar pučiant vėjui, nes tada langas staigiai džius ir bus sunku gražiai ir tolygiai nublizginti. Taip pat nepatartina lyjant lietui nes lietaus lašai paliks nešvarias dėmes ant stiklo. Dabar galima įsigyti įvairių priemonių langų valymui, specialių šluosčių ir prietaisų, kurie gali pagreitinti ir palengvinti šį procesą. Neužtenka nuvalyti vien stiklo, reiktų valyti ir rėmus, nes nuo jų dulkės pateks ant stiklo. Jei lango rėmai dažyti arba lakuoti reiktų saugoti, kad valymo priemonės nepatektų ant jų, nes gali išgraužti spalvą arba laką, nebent naudojamos nepavojingos, dažytiems ir lakuotiems paviršiams.

Valant veidrodžius reiktų saugoti jų šonus, nes skysčiui patekus ant šonų gali patekėti tarp stiklo ir veidrodžio plėvelės, taip bus pažeistas veidrodis, atsiras juodos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti. Jei žinote kaip valyti langus, tai nesunku bus suprasti ir kaip valyti veidrodį. Tai yra beveik tas pats, tik dažniausiai langas būna nešvarus nuo žiedadulkių, o veidrodis sutepamas rankomis ar vonioje nuo muilo ir garų. Galima veidrodžio valymui naudoti atšaldytą arbatos nuovirą, virintas vanduo nepaliks kalkių nuosėdų o žolelių kvapas suteiks patalpai malonų, švelnų aromatą.

Jei veidrodis pakankamai švarus, nėra riebių dėmių ar kitų nešvarumų geriausia nuvalyti su sausa šluoste, taip veidrodis bus blizgantis ir ilgiau nebus pažeidimų. O senam veidrodžiui spindesį galima sugražinti amoniako pagalba. Nedidelį kiekį amoniako reikia užpilti ant šluostės ir nublizginti veidrodį, po tokio valymo jis atrodys kaip naujas, tačiau kaip žinia amoniako kvapas labai stiprus, dėl to reiktų jį naudoti patalpoje, kuri gerai vėdinama.

Nesunku sužinoti kaip valyti stiklą, bet svarbu pasirinkti patį tinkamiausią būdą, kuris greitai, bet švelniai pašalins nešvarumus. Netinkamai parinktos priemonės gali pažeisti stiklą arba veidrodį, sugadinti jį ir nebebus įmanoma sugražinti ankstesnio spindesio, taip pat nuo kai kurių cheminių priemonių gali stiklas papilkėti, tapti nebe toks skaidrus.

 

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Inga2017-05-17, 16:06 Super patarimai, ypač pravartu šiuo metu, kai saulė beldžiasi į mūsų langus (na kartais ir į duris)... Šiuo metu ieškau tinkamiausių priemonių stiklinių paviršių valymui, gal turite patarimų?
Giedrė2016-07-26, 08:02 Ačiū už praktiškus patarimus!

Komentuoti:

Kiek bus 2+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")