Kaip įsirengti naują virtuvę, vonios kambarį, miegamąjį?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Įsigijus nuosavą būstą beveik visuomet pradedama nuo remonto. Tik retais atvejais pasiliekama gyventi pagal ankstesnių savininkų skonį įrengtuose butuose ar namuose. Todėl nenuostabu, jei kyla klausimas kaip įsirengti naują virtuvę, vonios kambarį, miegamąjį ar kitą namų erdvę.

Virtuvė laikoma viena svarbiausių erdvių, todėl jai reikia skirti ir pakankamai daug dėmesio, laiko bei pinigų. Galvojant kaip įsirengti naują virtuvę reikėtų pagalvoti ir apie tai, kiek vietos Jums reikia reikmenims sutalpinti, kur stovės šaldytuvas, o kur patogiausia vieta kriauklei. Verta pamąstyti ir apie maisto produktų laikymą (kurie nėra laikomi šaldytuve), numatyti galimybę virtuvės baldų plėtimui, pavyzdžiui, nusprendus vėliau įsigyti indų plovimo mašiną ar netilpus skalbimo mašinai į Jūsų numatytą vietą.

Renkantis virtuvės baldus dažniausiai tenka rinktis tarp standartinių baldų ir tų, kurie gaminami pagal užsakymą. Kainų skirtumas siekia ir 10 kartų, tačiau čia išsiskiria ir kokybė. Pigūs virtuvės baldai jau po metų ar kitų reikalaus dar vieno atnaujinimo, tuo tarpu aukštos kokybės, brangesni baldai Jūsų virtuvėje ne tik tarnaus gerokai ilgiau, bet taip pat ir suteiks galimybę mėgautis patogiais stalčiais, talpiomis spintelėmis, tyliai ir savarankiškai užsidarančiais mechanizmais ar kitais privalumais, kuriais negali pasigirti pigūs virtuvės baldai.

Nepaisant to, kad virtuvės baldai ypač svarbūs, naujos virtuvės įrengimas ar senos keitimas nauja nėra vien tik baldai ir buitinė technika. Naudinga pasirūpinti ir vėdinimo sistemomis, ypač, jei Jūsų virtuvėje nėra numatyta vietos pakankamai galingam garų rinktuvui. Sienos, grindys ir lubos turėtų būti atsparios drėgmei, būti lengvai valomos, kadangi virtuvėse kaupiasi gana daug nešvarumų, ypač sunkiai valosi riebalai, kurie daugelyje virtuvių tampa rimta bėda. Apie tai verta galvoti ir virtuvėje dengiant langą nuo saulės spindulių – tam kuo puikiausiai tinka gerai valomos žaliuzės, roletai ar net išorinėje lango pusėje saulę pristabdančios markizės.

Ne ką lengviau galvojant ir kaip įsirengti naują vonios kambarį. Vonios kambaryje yra gana mažai vietos (pasitaiko išimčių), todėl atnaujinti vonios kambarį nėra paprasta. Vienas iš dalykų, kurį pastaruoju metu pamėgo žmonės – šildomos vonios grindys. Tai yra tikrai malonu, ypač žiemos metu, tačiau kartais pilnai pakanka ir specialaus vonios kilimėlio, ant kurio užlipus taip pat nešalta kojoms, o įrengimas kelias dešimtis kartų pigesnis. Labai svarbu vonios kambarį iškloti kuo mažiau slidžiomis plytelėmis, kadangi paslydimas ant vonios plytelių – gana dažna traumų priežastis. Jei jau išklojote slidžias plyteles – pamąstykite apie neslidų, voniai skirtą kilimėlį, rizika traumoms sumažinanti pastebimai.

Vonioje, kaip ir virtuvėje, labai svarbi yra ventiliacija. Priklausomai nuo vonios kambario dydžio reikia rinktis ventiliatorių, kurie būna elektriniai, įvairaus galingumo. Jei vonia labai didelė ir visuomet laikosi drėgmė, vertėtų susimąstyti ir apie oro sausintuvą. Be to, įsirengiant naują vonios kambarį, atliekant kapitalinį senos vonios remontą, vertėtų pasirūpinti ne tik tinkamomis plytelėmis grindims, sienoms, vėdinimo sistema, bet ir atnaujinti vamzdyną, kad atlikus remontą vėliau netektų vėl visko judinti, ardyti, perdarinėti, nekiltų rizika vamzdžių trūkimui, užliejimui tiek savo vonios, tiek žemiau esančios patalpos.

Dar vienas kambarys, kuriame norisi komforto ir patogumo – miegamasis, todėl ekspertai neretai sulaukia klausiančiųjų kaip įsirengti naują miegamąjį, kuriame būtų galima gerai išsimiegoti, būtų jauku ir malonu. Dažniausias atsakymas, kurį išgirsta, tačiau ne itin juo nudžiunga, klausiantieji – įsirengti jį taip, kaip atrodo patraukliau. Iš tiesų, miegamajame daugelis praleidžia tik tą laiko dalį, kuomet miega. Todėl visai nereikia itin didelio ploto, stipraus apšvietimo, esminiai dalykai yra lova ir oras, supantis kambarį.

Renkantis lovą reikėtų atkreipti dėmesį į du dalykus – lovos rėmą, kuris turi būti patikimas, tvirtas, standartinių dydžių (nestandartinio dydžio lovoms teks gaminti čiužinį pagal užsakymą, o tai padidins jo kainą kelis kartus) ir čiužinį, kuris turi tikti išsirinktai lovai, būti patogus ir sveikas Jūsų kūnui. Neretai čiužinio kaina būna didesnė nei pačios lovos, dėl ko nustemba ne vienas pirkėjas, tačiau tai – normalu, jei perkate aukštos kokybės čiužinį, ant kurio miegodami galėsite tikrai pailsėti, nesiskųsite skaudančia nugara.
Dar vienas dalykas – oras. Būtent jis turi būti šviežias, kad būtų galima tinkamai išsimiegoti, pailsėti po sunkios dienos ir turėti jėgų kitai darbo dienai. Deja, apie tai susimąsto tik nedaugelis, dėl ko vėliau tenka gailėtis. Siekiant, kad oras miegamajame būtų visuomet šviežias, gaivus ir leistų gerai išsimiegoti, patalpą nuolat reikia vėdinti, tiek vasarą, tiek žiemos metu. Nenorintiems žiemą atverti langų ar gyvenantiems šalie ypač judrių gatvių vertėtų pasidomėti ir pasirūpinti šviežio oro padavimo sistemomis, kondicionavimo priemonėmis. Taip sulauksite gaivaus oro ir išvengsite triukšmo ar nemalonių kvapų, šalčio.

Kad ir kurią patalpą savo namuose nuspręstumėte atnaujinti, pakeisti nauja, klaustumėte kaip įsirengti naują virtuvę, vonios kambarį, miegamąjį ar balkoną – skirkite tam pakankamai savo dėmesio, negailėkite laiko informacijos bei tinkamų baldų, kitų priemonių paieškai, nes tik tada galėsite džiaugtis savo investicija, mėgausitės gyvenimu savo namuose.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Rita2017-09-19, 09:01 Iš tiesų, įsirenginėjant naują būstą, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo įrengimą, kad namai būtų jaukūs ir praktiški. Mano nuomone, aktualiausia yra miegamojo zona ir virtuvė. Svarbu atkreiptinas dėmesys į patogios viengules lovos ir patogaus čiužinio įsigijimą. Tai bene svarbiausi komfortą lemiantys veiksniai namuose, neskaitant virtuvės ir vonios kambario. Manau, kad kiekvienas turime savo namus įsirengti pagal save ir skirti tam pakankamai didelį dėmesį, kad vėliau netektų nusivilti.

Komentuoti:

Kiek bus 1+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")