Kaip padaryti skaidres?

Kiekvienas verslo pristatymas, didžioji dalis paskaitų aukštosiose mokyklose, net ir kai kurios pamokos mokyklose vis dažniau neapsieina be skaidrių – vaizdinio pristatymo, pagalbos kalbančiajam bei lengvesnio dėmesio sutelkimo auditorijoje. Tačiau kaip padaryti skaidres, kurios pritrauktų dėmesį, būtų lengvai įskaitomos ir padidintų pardavimus ar Jūsų autoritetą? Tai nėra labai lengva, tačiau ir nėra taip sunku, kaip gali atrodyti – tereikia šiek tiek pasistengti ir nepagailėti laiko.

Kuriant skaidres rekomenduojama paisyti formalių reikalavimų, tarp kurių 6 eilučių taisyklė (vienoje skaidrėje – ne daugiau šešių eilučių teksto), ryškūs teksto kontrastai ir daugybė kitų reikalavimų, tačiau daugeliu atvejų, ypač kalbant apie verslo, produktų pristatymo skaidres, svarbiausia yra patrauklumas, todėl galvodami kaip padaryti skaidres, kaip paruošti vaizdo pristatymą, visuomet galvoje turėkite patrauklumą, nes tik taip sugebėsite įsiminti žmonių mintyse, Jūsų produktas ar kitas pristatymo objektas išliks atmintyje.

Prieš darant skaidres tenka nuspręsti, kokia programa geriausia tai atlikti. Daugelis yra prisirišę prie MicroSoft siūlomo PowerPoint (arba tiesiog nežino alternatyvų), tačiau išskirtinių, įdomesnių prezentacijų autoriai naudoja ir kitus įrankius, kurių yra ir mokamų, ir nemokamų, todėl kiekvienam galima išsirinkti sau tinkamą ir prieinamą variantą.

Dažniausiai sutinkama programa PowerPoint yra pakankamai galinga, tačiau dažniausiai išnaudojamos tik kai kurios jos funkcijos: esamų šablonų panaudojimas, kelių efektų besikeičiant skaidrėms uždėjimas ir patogus teksto redagavimas. Tačiau verta suprasti, kad ši programa – sudedamoji biuro programų paketo dalis, už kurią sumokami nemaži pinigai įsigyjant, tad verta paskaičiuoti, ar tikrai būtent ši programa Jums reikalinga. Žvelgiant iš kitos pusės, kone visose biuro programų paketo Office versijos PowerPoint programa skaidrėms kurti yra įtraukta. Be to, kaip padaryti skaidres su PowerPoint leidžiamos net ir knygos, tad kilus menkiausiam klausimui atsakymą rasti bus gana lengva. Tuo tarpu paprastas, patrauklias ir daug laiko neatimančias skaidres nesunkiai sukursite vos kelių mygtukų paspaudimu bei sukeldami į jas tekstą. Svarbiausia, pasirinkite Jums tinkantį šabloną, turinio išdėstymą ir sukelkite turinį.

Kalbant apie šablonų pasirinkimą, daugelis programų jų turi tiek, kad tikrai galima rasti kažką, kas tinka konkrečiai temai, tačiau visuomet naudinga pasiredaguoti, susikurti savitą skaidrių stilių – taip labiau nustebinsite, sudominsite žiūrovus ir klausytojus nei rodydami tokį šabloną, kurį jie jau matė bent keletą kartų. Dar labiau nustebinsite jei pasirinksite alternatyvius skaidrių kūrimo metodus, vienas jų – Prezi.

Prezi – tai moderni, debesų kompiuterijos pagrindu veikianti prezentacijų kūrimo priemonė, kuri suteikia galimybę savo skaidres rodyti net iš mobilaus įrenginio (jei tokią galimybę turi ir pristatymo metu naudojamas projektorius ar kitas atvaizdavimo įrenginys). Be to, nebūtina, kad kompiuteryje būtų prezentacijoms rodyti skirta programa (to reikalauja PowerPoint), nes savo skaidres, kurtas su Prezi, galima atvaizduoti tiesiog iš interneto naršyklės, kas yra labai patogu ir universalu. Be to, padedami Prezi savo skaidres kuria ir žymių kompanijų marketingo, dizaino specialistai, kadangi tai ne tik naujas, bet ir akį traukiantis pristatymo pateikimo būdas. Lengviausia pradėti naudotis Prezi – peržiūrint kitų kurtas skaidres (tokia galimybe galite pasinaudoti net ir oficialioje Prezi interneto svetainėje).

Skaidrėse turėtų būti kaip įmanoma mažiau teksto ir kaip įmanoma daugiau kitų vaizdinių elementų (žinoma, neperlenkiant lazdos). Įvairūs Jūsų temą atitinkantys paveiksliukai, vaizdo medžiaga, net ir komiksai – visa tai padeda sudominti Jūsų besiklausančius žmones, o skaidres atsimena net ir po kurio laiko, tad jei Jūsų tikslas didinti savo, savo produkto ar savo tyrimo rezultatų žinomumą – tai tikrai padės.

Tačiau net ir kuriant išskirtines skaidres, siūloma paisyti kelių rekomendacijų. Visų pirma, nenaudokite mažo kontrasto tarp fono ir teksto. Raudonos raidės baltame fone, juodos raidės šviesiame fone yra gerai, tuo tarpu mėlynas tekstas žalsvame fone tikrai nebus geras sprendimas, ypač jei neturėsite idealių sąlygų ir bent kiek švies saulė. Rekomendacijose dažnai pateikiama, kad vienas geriausių derinių yra šviesios raidės tamsiame fone, tačiau tai galioja tik prie idealių sąlygų, kuomet auditorijoje pakankamai tamsu, o projektorius veikia puikiai. Taip pat, jau minėtos 6 eilutės teksto – įterpsite daugiau, tekstas taps sunkiai įžiūrimu. Be to, eilutėje rekomenduojama ne daugiau 6 žodžių, net jei jie ir trumpi. Dar geriau, jei eilutė susidarys iš 4 žodžių.

Šriftas – didelė dilema. Daugelis stengiasi naudoti tradicinius Times New Roman, Arial, Calibri šriftus. Specialistai pataria naudoti Comic Sans šriftą, kuris kiek labiau išsiskiria, mažiau liejasi žiūrint skaidres. Tuo tarpu reklamos specialistai siūlo išmėginti išskirtinius, papildomai parsisiunčiamus šriftus, kurie dar labiau traukią akį. Tiesa, daugelis tokių šriftų sunkiai susidoroja su lietuviškomis raidėmis, tad pasidomėkite tuo iš anksto.

Besukantiems galvą kaip padaryti skaidres neretai sunku įsivaizduoti kiek laiko reikia skirti skaidrei. Vienai skaidrei dažniausiai skiriama 30-50 sekundžių, tad 10 minučių pristatymui tikrai turėtų užtekti 12 skaidrių. Žinoma, jei Jūs jas sugebėsite tinkamai išplėsti pasakodami, bet taip pat ir neišsiplėsite pernelyg daug.

Sukurti skaidres lengva, tačiau sukurti geras skaidres – rimtas darbas, kurį sugeba tik daug jų matę, ne kartą kūrę ir turintys bent šiokią tokią menininko gyslelę, sugebantys suprasti, kas domina, žavi žmones, traukia jų dėmesį, tad kurdami skaidres pirmą kartą, tiesiog pagalvokite, kokias esate matę ir kurios paliko Jums įspūdį, vėliau, kuomet būsite jų sukūrę bent kelias dešimtis – galėsite tapti pavyzdžiu kitiems.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

minimukas tik tavo2016-08-25, 15:54 labukas.berniukai ir mergaites gal kas nors padetu suzinoti kita buda kaip padaryti skaidres su muzika ir nuotraukom is interneto gimtadienio proga?man tai labai svarbu prasau padekit jeigukas nors zinote

Komentuoti:

Kiek bus 2+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")