Kaip susikurti elektroninį paštą, pašto dėžutę?

Grupė: INTERNETAS

Buvo laikas, kuomet net ir pati trumpiausia žinutė iki kito miesto keliavo keletą dienų. Ką jau kalbėti, jei būdavo norima parodyti, ką nors daugiau, pabendrauti per atstumą. Tokią galimybę suteikdavo paštas. Dabar jį puikiai papildo elektroninis paštas ir juo persiunčiami virtualus laiškai, kuriuose gali būti ne tik tekstas, bet taip pat ir fotografijos, paveikslėliai, vaizdo ar garso įrašai. O kas svarbiausiai, visai trunka vos keletą akimirkų, nepriklausomai nuo to, koks atstumas skiria siuntėją ir gavėją.

Jei vis dar neturite galimybės gauti ir siųsti laiškų, Jums tuoj pat reikia sužinoti, kaip susikurti elektroninį paštą, pašto dėžutę ir išmokti kurti, siųsti bei perskaityti laiškus. Tam kuo puikiausiai nemokamos ir pakankamai galingos, daugelio žmonių ir net įmonių poreikius atitinkančios sistemos, tarp kurių lyderiauja Google (produktas Gmail), Yahoo (produktas Yahoo mail) bei keletas kitų, labiau lokalizuotų paslaugų teikėjų (tarp rusakalbių ypač populiarus Mail.ru paštas, Lietuvoje dažnai galima sutikti ir inbox.lt pašto naudotojus).

Pirmas žingsnis kuriantis elektroninį paštą – išsirinkti paslaugos teikėją, produktą. Rekomenduojame rinktis populiariausiąjį – Gmail (Google) paštą, kadangi tai patikimas, galingas ir universalus pasaulyje žinomos ir pripažintos kompanijos produktas. Susikūrę Google sąskaitą galėsite ne tik gauti, kurti, siųsti elektroninius laiškus, bet taip pat ir laikyti nuotraukas, įvairius failus internete, peržiūrėti, prenumeruoti Youtube vaizdelius, patogiau dirbti su Chrome naršykle ar naudotis Google+ socialiniu tinklu. O jei viso to nereikia, tiesiog naudositės geros kokybės pašto paslaugomis.

Kuriantis Gmail pašto sąskaitą atitinkamuose laukeliuose Jums reikės nurodyti savo vardą, pavardę, pasirinkti naudotojo vardą, kuris bus matomas elektroninio laiško adrese, pavyzdžiui JusuVardas@gmail.com, tik nenaudokite lietuviškų raidžių bei specialiųjų simbolių (išskyrus siūloma naudoti taško ženklą), taip pat būsite paprašyti sugalvoti pakankamai saugų slaptažodį, jį pakartoti (tai yra apsauga nuo netyčinės Jūsų klaidos), nurodyti savo gimimo datą, lytį, gyvenamą šalį bei telefono numerį, kuriuo bus atsiųsta patvirtinimo žinutė dėl sąskaitos sukūrimo. Taip Google siekia išvengti pernelyg didelio netikrų, šiukšlinimui skirtų pašto dėžučių kiekio. Saugumo vedini Google taip pat prašo įvesti ir matomą kodą, kuris padeda atskirti žmogų nuo roboto, o norintiems turėti galimybę atkurti savo pašto dėžutę įvykus nelaimei (pavyzdžiui, pamiršus slaptažodį), siūloma nurodyti savo turimo elektroninio pašto adresą, jei tokį jau turite.

Nurodžius privalomus duomenis, Jums gali būti pasiūlyta susikurti Google+ socialinio tinklo profilį, įkelti į jį nuotrauką, kurią vėliau galėsite pasikeisti. Jei to nenorėsite – tiesiog praleiskite pasiūlymą ir keliaukite tiesiai į savo pašto dėžutę. Tai yra viskas, Jūs jau žinote kaip susikurti elektroninį paštą, pašto dėžutę, kurioje galėsite kaupti draugų pranešimus, siųsti Jiems svarbią informaciją ar pasidalinti akimirkomis iš nuotykių savaitgalį. Be to, pirmą kartą prisijungus prie savo pašto dėžutės Jums bus pasiūlyti apmokymai, kaip naudotis elektroniniu paštu. Nemokantiems rekomenduojama Juos sekti, taip sužinosite ir kaip naudotis elektroniniu paštu.

Nenorintiems užsienio kompanijos pašto, galima pasinaudoti inbox.lt pašto sistema. Registracijos principas labai panašus kaip ir Gmail, tačiau čia reikia kiek mažiau duomenų. Užtenka sugalvoti savo naudotojo vardą, kuris bus matomas siunčiant laišką bei jį turės nurodyti žmogus, siunčiantis laišką Jums, todėl šis turi būti unikalus.

Toliau tradiciškai reikės vardo, pavardės, sugalvoti ir pakartoti savo sugalvotą slaptažodį bei įrodyti, kad nesate robotas ir suvesti matomą kodą. Be to, nepamirškite perskaityti ir sutikti su taisyklėmis, kurios šioje sistemoje vadinamos sąlygomis. Jei sąlygos tenkina, pažymėkite varnele, o jei ne, ieškokite tokio elektroninio pašto paslaugos teikėjo, kurio sąlygos Jus tenkins, tačiau galime nuliūdinti, visų jų sąlygos daugiau mažiau panašios.

Žinant, kaip susikurti elektroninį paštą, išmėginus juo naudotis apie tai reikia informuoti tuos, iš kurių norite gauti elektroninių laiškų. Geriausias būdas tai padaryti – sužinojus jų elektroninio pašto adresus išsiųsti pasisveikinimo laišką, pasigirti, kad pagaliau ir Jūs turite elektroninio pašto dėžutę. Be abejo, galimas ir kitas būdas, tiesiog pranešant kitais informaciniais komunikaciniais kanalais savo pašto adresą ir laukiant žinių iš jų. Taip pat siūlome nepamiršti, kad elektroniniu paštu galima prenumeruoti įvairių interneto svetainių, elektroninių parduotuvių ar net ir fizinių parduotuvių naujienlaiškius, kurie gali padėti sutaupyti šiek tiek pinigų, iš karto sužinoti apie akcijas, loterijas ar kitus pasiūlymas.

Žinoti, kaip susikurti elektroninį paštą, mokėti juo naudotis – labai pravartu, todėl nedelskite, mėginkite ir jau greitai turėsite gerokai daugiau galimybių, nepalyginamai patogesnę komunikavimo priemonę, kurios pagalba lengvai pasieksite net ir kitapus Atlanto esančius draugus, giminaičius ar užmegsite naujas pažintis – panaudojimo galimybės Jūsų rankose.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")