Kaip nemokamai susikurti svetainę, tinklapį, internetinį puslapį, blogą?

Grupė: INTERNETAS

rieš dešimtmetį asmuo, pasakęs, jog turi savo asmeninį internetinį puslapį tikrai daug ką nustebintų, tačiau prieš keletą metų ypač išpopuliarėję blogai (tinklaraščiai) tapo kone įprastu dalykų, ypač jaunimui. O įmonės, neturinčios savo tinklapio atrodo nesolidžiai, nekelia pasitikėjimo ir dėl praranda nemažai klientų, kurie informacijos ieško būtent internetu.

Svetainių kūrimo kainos daugelį išgąsdina, todėl neretai kyla klausimas, kaip nemokamai susikurti svetainę, tinklapį, internetinį puslapį, blogą, į kurį atsakymą rasti pavyksta ne visiems. Iš tiesų galimybė nemokamai susikurti svetainę yra, tačiau norint gauti viską nemokamai reikės skirti šiek tiek laiko.

Verta nepamiršti ir to, kad mokesčiai, kuriuos išvardina svetainių kūrėjai nesusideda vien tik iš svetainės kūrimo. Papildomai tenka mokėti už adresą (domeną), talpinimo paslaugą (serverį, hostingą), kainuoja ir dizainas (jei kuriamas unikalus ar perkama jau sukurtas, premium klasės dizainas) bei kai kurie priedai, kurių gali prireikti. Imantis visko patiems, naudojant nemokamus šabloninius dizainus bei glaudžiantis nemokamame hostinge, kuris gal ir nėra toks stabilus kaip mokamas, tačiau kartais ne ką prastesnis, galima nemažai sutaupyti.

Prieš kurdami savo svetainę, numatykite, kokio tipo ji bus. Galioja skirtingo sąlygos tiems, kurie laužo galvą kaip nemokamai susikurti svetainę įmonei ir tiems, kurie mąsto kaip nemokamai susikurti blogą. Kalbant apie pastaruosius galima pasakyti, kad jie turi gerokai daugiau galimybių, kadangi yra visa galybė vadinamųjų blogofermų, kuriose tereikia išsirinkti patinkantį dizainą ir pradėti kurti tekstus, kelti paveikslėlius ir taip sukurti turinį, kurį norite viešinti savo bloge. Tarp žinomiausių nemokamų vietų galima priskirti blogas.lt (skirta lietuviams), wordpress.com, blogger.com (globalios sistemos). Jose gali tekti priverstinai rodyti reklamą, tačiau nereikės rūpintis jokiais mokėjimais, išlaikymo kaštais. Tiesa, Jūsų blogo adresas nebus ypač patrauklus, jį galima įsigyti papildomai už simbolinį metinį mokestį.

Įmonių ar reprenzentacinių, informacinių svetainių kūrėjams šiek tiek sunkiau rasti tinkamą nemokamą variantą. Šiek tiek daugiau susigaudantiems internete ir turintiems bent šiokį tokį suvokimą apie hostingą, serverius, svetainių talpinimą ir turinio valdymo sistemas reikėtų išmėginti kurią nors atviro kodo turinio valdymo sistemą (WordPress, Joomla ir pan.), ją įdiegti savo serveryje (tinka ir dauguma nemokamų serverių, kurie siūlo ir nieko nekainuojančius subdomenus, tačiau tai tikrai nepuoš Jūsų svetainės vardo) bei sukonfigūruoti pagal savo poreikius (konfigūracija nėra labai sudėtinga, visi žingsniai yra aiškūs ir papildomai paaiškinami pirmą kartą prisijungus prie svetainės administravimo skilties). Telieka rasti, išsirinkti ir panaudoti tinkamą, patinkantį šabloną bei sukelti reikiamą turinį.

Nemokantiems naudotis turinio valdymo sistemomis tačiau galvojantiems kaip nemokamai susikurti internetinį puslapį praversti gali WYSIWYG tipo puslapių kūrimo programos. WYSIWYG pažodžiui verčiant yra „Tai, ką matai, tą ir gausi“ tipo programos, leidžiančios puslapius kurti taip, lyg dirbtumėte su teksto rengykle (pvz., MS Word). Tai yra patogus kūrimo įrankis statinėms interneto svetainėms, kuriose informacija atnaujinama retai, kadangi kiekvieną kartą ką nors atnaujinus tenka prisijungti prie serverio ir įkelti svetainės failus, tekstą, paveikslėlius ir bet kokią kitą informaciją ar kitus elementus tenka redaguoti savame kompiuteryje. Ieškantiems patogesnių sprendimų siūlomos internete esančios kūrimo sistemos, tokios kaip Weebly, FreeWebs ir panašios. Jos veikia labai panašiai kaip ir WYSIWYG redaktoriai, tačiau visas redagavimas vyksta internete, tad galite bet kada prisijungti iš bet kokio kompiuterio ir greitai pakeisti pastebėtą klaidą, atsinaujinusią informaciją ar kitus reikiamus elementus.

Video instrukcija kaip sukurti nemokamą svetainę naudojant Weebly platformą.

Video instrukcija kaip sukurti nemokamą svetainę naudojant Wix platformą.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")