Kaip pasirinkti tinkamą žiedo dydį?

Žiedo dydis – svarbi detalė renkantis bet kokį žiedą, nesvarbu, vestuvinį, sužadėtuvių ar tiesiog ieškant žiedo kaip aksesuaro, papuošalo. Netinkamo dydžio žiedas kris arba spaus ir nenusimaus, tai sukels diskomforto, skatins Jus nemūvėti žiedo jei tam nėra kokios nors būtinybės. Taigi, prieš renkantis žiedą reikėtų išsiaiškinti, koks Jūsų piršto dydis. Tai galima padaryti namuose arba pas juvelyrą.

Paprasčiausia – patikėti šį darbą juvelyrui

Paprasčiausias būdas išmatuoti savo piršto dydį ir pritaikyti žiedą – kreipiantis į juvelyrą. Juvelyrai tai padarys greitai, lengvai ir tiksliai. Juvelyrai turi specialius matavimo žiedus, kuriais išmatuoja Jūsų pirštą ir pagal tai pagamina norimą žiedą. Jei perkamas jau pagamintas žiedas – paprasčiausias būdas yra tiesiog jį pasimatuoti. Juvelyras iš karto pamatys, ar dydis Jums tinkamas. Kartais atrodo, kad žiedas puikiai tinka, tačiau iš tiesų būna visai kitaip – juvelyrai tai gali pastebėti kur kas lengviau nei Jūs pats.

Matuojame namuose

Ne visuomet žiedai perkami pas juvelyrą ar perka ne tas asmuo, kuris žiedą mūvės. Tokiu atveju reikia pasirūpinti dydžio žinojimu iš anksto. Vienas lengviausių būdų – išmatuoti pirštą susukama liniuote (metru) ar pasinaudojant virvele, siaura popieriaus juostele.

Jei turite susukamą liniuotę, tiesiog apvyniokite ją aplink pirštą taip, kad susidarytų vienas pilnas ratas. Matuoti reikėtų tą pirštą, ant kurio žiedą žadate mūvėti. Per daug neveržkite, tačiau ir nepalikite laisvų ertmių – bandykite įsivaizduoti, kad tai žiedas. Įsiminkite matmenis ir perduokite šią informaciją žiedą pirksiančiam asmeniui.

Matuodami su juostele ar virvele, apjuoskite pirštą, ant kurio mūvėsite žiedą, pažymėkite pilno rato apskritimo susidūrimo vietą, ištieskite ir pridėkite prie liniuotės. Tokiu ir ankstesniu būdu turėsite savo piršto apimtį milimetrais. To gali užtekti jei kreipsitės dėl žiedo gamybos į juvelyrą, tačiau jei planuojate pirkti žiedą nuotoliniu būdu ar dėl kitų priežasčių Jums reikalingas Baltijos šalyse (taip pat Vokietijoje, Rusijoje) įprastai naudojamas žiedo dydis.

Nepamirškite, žiedai būna ir pusinių dydžių. Žiedo dydis beveik tiksliai atitinka žiedo diametrą. Jį galima pasiskaičiuoti pagal matematinę formulę – ilgį padalinkite iš 3,14 (pi skaičiaus).

Jei nėra piršto...

Kartais susiduriama su situacija, kuomet norisi padaryti staigmeną ir nėra kaip pamatuoti žmogaus, kuris mūvės žiedą, piršto. Čia pasitarnauti gali kitas žiedas. Suraskite žiedą, kuris tam žmogui tinka ir pamatuokite jo vidaus diametrą. Būtina matuoti vidų, nes kiekvienas žiedas yra skirtingo storio ir tai gali daryti labai didelę įtaką jo realiam dydžiui.

Verta įsidėmėti

Pirštų dydis kinta. Ryte pirštai dažnai yra plonesni nei vakare, todėl matavimą geriausia atlikti būtent besibaigiant dienai. Taip pat labai svarbu sušildyti pirštus, nes nuo šalčio jie šiek tiek sumažėja, o esant šiltoms rankoms – padidėja. Ypatingai skirtumas jaučiasi tarp žiemos ir vasaros. Tiesa, vieniems labiau, kitiems mažiau. Pirštų dydis gali kisti ir vartojant įvairius vaistus, nėštumo metu ar sergant.

Pasirinkti tinkamo dydžio žiedą labai svarbu ir visai nesudėtinga, todėl sugaiškite vos keletą minučių ir neteks gailėtis netinkamu pasirinkimu, smunkančiu ar nenusimaunančiu žiedu. Jei tai vestuvinis žiedas – jis įsigijimas ne metams ar dviem, o, dažniausiai, visam gyvenimui, tad įvertinkite tai.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")