Kaip sužinoti pašto kodą, pašto indeksą?

Siunčiant siuntinį ar laišką būtina nurodyti pašto kodą, kitaip siunta gali keliauti ilgiau ar visai nepasiekti gavėjo ir grįžti Jums. Dėl tų pačių priežasčių apsiperkant internetu pardavėjai savo klientų prašo nurodyti pašto kodą, išvengiant sutampančių gyvenviečių, gatvių pavadinimų. Tačiau kaip sužinoti pašto kodą, kad nekiltų rūpesčių?

Pats paprasčiausias būdas yra užeiti į Lietuvos pašto internetinę svetainę (tuo atveju, jei domitės pašto kodu Lietuvoje) ir joje esančioje paieškoje pagal adresą ar gyvenvietę rasite savo pašto kodą, kurį žmonės dar yra įpratę vadinti ir pašto indeksu, tad nenustebkite, jei kas Jūsų paklaus kaip sužinoti pašto indeksą, o ne kodą.

Kitas būdas kiek mažiau patogus, tačiau tinkamas tiems, kurie nesinaudoja internetu ar pašto kodo prireikia esant ne namuose ar biure. Tai apsilankymas pašto skyriuje. Bet kuriame Lietuvos pašto skyriuje galite rasti knygą, kurioje pateikiami Lietuvos gyvenviečių pašto kodai, surikiuoti tam tikra tvarka, patogia ieškojimui. Vartyti šimtus puslapių turinčią knygą nebus labai paprasta, tačiau tai gali būti puikus būdas išsisukti prireikus informacijos.

Nerandant kitų išeičių, tačiau turint po ranką telefoną galima kreiptis pagalbos į pašto skyrių. Paskambinus darbuotojai gali Jums atsakyti į kylantį klausimą ir padėti išsiaiškinti pašto kodą. Šį variantą siūloma rinktis tik kaip šalutinį, kadangi tai apsunkina pašto darbą.

Kiek sudėtingiau gali būti bandant sužinoti pašto indeksą ne Lietuvoje, o svečiose šalyse. Čia ir vėl gali padėti internetas, be kurio darosi vis sunkiau ir sunkiau gyventi. Tiksliausi duomenys turėtų būti pateikti kiekvienos šalies valstybinio pašto svetainėje, tačiau galima naudotis ir trečiųjų asmenų siūlomomis interneto svetainėmis, nes dažniausiai naudojama ta pati duomenų bazė, tesiskiria duomenų pateikimo patogumas.

Sukant galvą kaip sužinoti pašto kodą pasinaudokite aukščiau minėtais patarimais, nenumokite ranką į tuos penkis skaičius (Lietuvoje pašto kodo standartas yra 5 skaitmenys) ir būkite tikri, kad Jūsų siunta pasieks Jūsų namus ar tą žmogų, kuriam ją siunčiate.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")