Kaip rašyti kvietimą?
Kaip rašyti kvietimą?
Įvairioms progoms rašomi kvietimai. Dažniausiai kviečiama į šventes, renginius, tačiau pasitaiko ir kitokių kvietimų, kuriuos, norint sudominti adresatą, nėra taip lengva parašyti neturint patirties. Be visa to, rašant kvietimą tenka ir atsižvelgti ir į kviečiamąjį, jo socialinį sluoksnį, padėtį, ypač jei siekiama ne tik pateikti formalų kvietimą, bet ir palikti įspūdį.
Įprasta, kad kvietimai rašomi ranka, o ne spausdinami. Deja, vis daugiau žmonių ranka rašyti vengia, todėl imama pakvietimus ir spausdinti. Jei kviečiama į labai svarbią šventę, renginį, pavyzdžiui, vestuves, o kviečiantieji negali pasigirti gražia rašysena, verta pagalvoti apie kvietimų užrašymo paslaugas teikiančius asmenis. Gražiu raštu ranka užrašyti kvietimai tikrai atrodys geriau nei kompiuteriu rinktas ir spausdintas tekstas. Šaunu, jei pavyks rasti laiko ir įsigyti Jūsų šventės nuotaiką atitinkantį kvietimo popierių (jis nebūtinai turi būti baltas). Jei nepavyksta tokio rasti, juos pakeisti galima ir atvirutėmis.
Kuomet žinome ant ko ir kaip rašyti kvietimą, laikas pagalvoti ir patį tekstą bei jo struktūrą. Čia susiduriama su dar viena didele dilema, ką gi rašyti, koks turi būti gero kvietimo tekstas. Iš tiesų, šioje vietoje labai daug kas priklauso nuo rašančiojo, jo gyvenimo būdo bei vaizduotės. Tik retu atveju kvietimo tekstas turi būti formalus, tad rašant kvietimą reiktų gerai pagalvoti, kaip sudominti savo kviečiamus svečius, kaip juos sužavėti. Dėl to, pateiksime tik rekomenduojamą kvietimo struktūrą, o patį tekstą siūlysime sugalvoti savarankiškai.
Paėmus į rankas bet kokį daiktą, norisi iš karto žinoti, kas tai yra. Dėl šios priežasties ant ruošiamo kvietimo reikėtų nurodyti, kad tai yra kvietimas. Taigi, nuo tokio žodžio ir reikėtų pradėti. Kvietimo viršuje, centruojant reikėtų užrašyti žodį kvietimas arba kairėje pusėje išryškinti žodžius kviečiu, kviečiame. Kviečiant į vestuves neretai rašoma trečiuoju asmeniu ir nurodomi kvietėjai, pavyzdžiui Vardė ir Vardys kviečia...
Jei kviečiate visą šeimą, užtenka nurodyti šeimos pavardę. Tuomet teisę atvykti į Jūsų šventę turės visa šeima. Keletas pavyzdžių, kurie puikiai tinka kviesti šeimas į šventę: „Gerbiami Pavardaičiai, kviečiame Jus...“, „Kviečiame Pavardačių šeimą atvykti į...“ ir pan. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad šeimos narių pavardės ne visuomet sutampa. Pavyzdžiui, esant ne pirmai santuokai ir panašiose situacijose, todėl tokiu atveju reikėtų konkretizuoti asmenis vardais, taip išvengsite nesusipratimų.
Tuo tarpu kai norite pakviesti ne visus šeimos narius, o tik, pavyzdžiui, suaugusiuosius, vertėtų subtiliai tai paminėti. Geriausias būdas – nurodant konkrečius kviečiamus asmenis, tai yra, kvietime nurodant kviečiamųjų vardus. Taip pat galima kvietime nurodyti tai, kad šventė skirta suaugusiems asmenims.
Užsigalvoję kaip rašyti kvietimą nepamirškite, kad būtina ne tik kreiptis į svečius pranešant apie šventę ar renginį, bet taip pat labai svarbu nurodyti tikslią informaciją, kur bei kada svečiams reikia atvykti. Ne pro šalį nurodyti ir aprangos kodą, ypač jei šventė nėra įprasta, pavyzdžiui, skirta paminėti kokiais nors ypatingai progai, organizuojama netradicinėje aplinkoje. Jei pageidaujate, kad svečiai Jus informuotų apie savo dalyvavimą, paprašykite, kad pateiktų atsakymą į kvietimą per tam tikrą, nustatytą laiką. Tai labai patogu planuojant užsakomo maisto kiekį ir kitose, panašiose situacijose.
Bet kuriuo atveju, rašant kvietimą reikėtų suprasti ir tai, kad tai dalykas, kuriam taisyklės nėra labai svarbios, o pasitelkiant vien tik savo vaizduotę, idėjas galima sukurti daug įdomesni, patrauklesnį pakvietimą, todėl jei tik turite kokią nors idėją – realizuokite ją, nusispjaukite į visas rekomendacijas ir, greičiausiai, Jūsų kvietimas bus vienas įdomiausių ir įsimins kviečiamajam.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: