Kaip padaryti šuns būdą?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip padaryti šuns būdą?

Šuo – ne tik geras žmogaus draugas, bet ir neblogas sargas, todėl dažno individualaus namo kieme loja šuo, kuriam reikalinga pastogė – būda bei voljeras. Natūralu, kad daugeliui šunų šeimininkų kyla klausimas, kaip padaryti šuns būdą, kurioje šuo jaustųsi gerai, galėtų pasislėpti nuo lietaus, karštos saulės, o šaltos žiemos metu nesušaltų ir nesusirgtų.

Atrodytų pačią paprasčiausią būdą padaryti visai nesunku, tačiau pati paprasčiausia būda tinka tikrai ne visuomet ir ne visiems šunims, tad reikėtų pagailėti savo augintinio ir sukurti jam kiek komfortiškesnius, patogesnius namus, kurie tikrai būtų jam geri. Taigi, pradėti reikėtų nuo pagrindo, kuris šiek tiek kilstelėtų būdą nuo žemės.

Šuns būdos pagrindas turėtų būti tvirtas, maždaug 5 cm pakeliantis pačią būdą nuo žemės. Tam reikia sukalti rėmą. Rėmo nereikia labai įmantraus, užtenka kelių tašų. Supjaustykite įsigytą tašą taip, kad būtų dvi ilgosios ir dvi trumposios kraštinės bei būtų padaromas dar vienas papildomas trumposios kraštinės ilgio tašas. Prikalkite ar tvirtai varžtais prisukite visus tris tašus vienodais tarpais prie vienos ilgosios kraštinės. Pridėkite antrą kraštinę ir priveržkite ar prikalkite atitinkamai. Taip turėsite rėmą su per vidurį sutvirtinančiu tašu. Galima vidurinį tašą pakeisti įstrižai nuo vieno kampo iki kito einančiu skersiniu – taip turėsite dar tvirtesnį pagrindą, tačiau teks atidžiau matuoti.

Ant pasigaminto pagrindo pritvirtinkite būdos dugną – geriausia iš tvirtos ir vientisos plokštės (tam puikiai tinka maždaug 1 cm storio OSB plokštė). Toliau reikia pradėti galvoti kaip padaryti šuns būdos sienas. Tačiau prieš tai reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokio aukščio būda turėtų būti, kadangi vieniems šunims užtenka žemos, kitiems reikalinga aukštesnė būda. Persistengti irgi neverta. Geriausia, kuomet būdos aukštis yra iki 20% didesnis nei pilnas šuns ūgis.

Taigi, žinodami kokio aukščio šuns būda reikalinga, galima imtis konstravimo. Statant būdos sienos rėmus, reikėtų vadovautis panašiu principu kaip ir konstruojant pagrindą. Sukalus rėmą, kuris gali atrodyti panašus į langų rėmus (tik be stiklų) laikas rūpintis stogo skersiniais. Tai – sudėtingiausia būdos dalis. Skersiniai tvirtinami prie horizontalios viršutinės sienos rėmo dalies, o viršuje sutvirtinami dar vienu horizontaliu tašu ar lenta (priklausomai nuo to, iš ko gaminate šuns būdą). Sutvirtinus rėmo konstrukciją metas dengti sienas bei patį stogą. Tam tinka fanera ar OSB plokštės. Tačiau reikia nepamiršti jų impregnuoti, kad viena didesnė liūtis nepriverstų Jūsų vėl gaminti naujos būdos.

Neretai problema kyla ir su anga, pro kurią šuo įeina. Tam reikėtų papildomo sutvirtinimo vienoje pusėje, t. y., dar dviejų vertikalių konstrukcijos elementų, kurie būtų tinkamu atstumu vienas nuo kito, pro kuriuos laisvai pralįstų šuo.

Norintiems išskirtinės, itin gražios ir akį traukiančios būdos rekomenduojama vietoj faneros ar OSB plokštės naudoti dailylentes, pačią būdą ne tik nulakuoti, bet ir nudažyti. Stogą galima pagrąžinti piešiniais arba daryti ne iš plokščių, bet iš skiedrų, kitokios stogo dangos, priderinant būdą prie Jūsų namo ar kitų kiemo statinių.

Žinant kaip padaryti šuns būdą galima sutaupyti nemažai pinigų, kadangi parduodamos būdos būna gana brangios, o ir dydis ne visuomet atitinka reikiamą. Taip pat, nepatogumų kelią jos atsivežimas į namus. Be to, mokėdami padaryti šuns būdą, nesunkiai galėsite sukonstruoti ir vištidę, triušių narvelius ar kitus namo kieme reikalingus statinius, gal net pasiryšit voljero ar pavėsinės statyboms.

Jautresnių šalčiui šunų veislių savininkams reikėtų pasirūpinti ir būdas apšiltinimu. Tam kuo puikiausiai tinka vata, putų polistirolas ar kitos šildymui skirtos medžiagos, jas apkalant plokštėmis ar dailylentėmis. Svarbiausia apšiltinti sienas (ypač svarbu, kad pro jas nepūstų vėjas), grindis.

Konstruojant svarbu pasikliauti savo jėgomis, pasikviesti pagalbininką (dviem dirbti kur kas lengviau ir smagiau) bei nusiteikti dirbti, o ne tikėtis, kad viskas viens du ir bus baigta. Kartais būdos konstravimas atima net ir keletą dienų, ypač, jei tikimasi gero, išskirtinio rezultato.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")