Kaip atsiranda alergija maistui?

Kaip atsiranda alergija maistui?

Maistas yra būtinas kiekvienam gyvam organizmui. Šiandien dažnai pietaujama ne namuose, todėl šildytas maistas praranda daug savo natūralių vitaminų. Taip pat greito maisto kavinėse naudojamos maisto medžiagos, kurios padeda ilgiau išlaikyti maistą nesugedusį ir atsiranda galimybė greičiau pagaminti patiekalą, tačiau ne visada atkreipiamas dėmesys į jo sveikumą, naudingumą organizmui.

Alergija maistui kuo toliau to labiau plintanti problema, ją gali turėti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Į klausimą kaip atsiranda alergija maistui tiksliai pasakyti gali tik gydytojas atlikęs konkrečius tyrimus. Kiekvienam žmogui alergija gali pasireikšti skirtingai nuo įvairių maisto medžiagų. Ši alergija sparčiai plinta pasaulyje dėl užteršto klimato ir maiste naudojamų konservantų, šios priežastys laikomos pagrindiniais alergijos sukėlėjais, nes Jie slopina imuninės sistemos atsparumą alergenams. Pasitaiko atvejų kai vaikai yra alergiški beveik visam maistui ar net vandeniui. Alergija maisto produktams yra viena iš pavojingesnių alergijų, nes kenksmingi alergenai patenka tiesiai į organizmą didelėmis dozėmis ir organizmas nespėja jų užslopinti. Tokiu atveju labai greitai apnuodijamas organizmas ir prasideda alerginė reakcija.

Yra išskiriami labiausiai alergizuojantys maisto produktai, todėl jei žmogus turi polinkį alergijoms, patartina prieš juos valgant patikrinti ar tikrai jie nėra pavojingi, tai padaryti galima pamėginant paragauti nedidelį kiekį ir jei per porą valandų jokių alergijos simptomų nepajaučiama, reiškia, jį vartoti saugu. Tačiau nereikėtų atmesti galimybės, kad alergija gali prasidėti ir vėliau, visai to nesitikint. Prie stipriai alergizuojančių produktų priskiriami riešutai, pienas ir jo gaminiai, žuvis, jūros gėrybės, citrusiniai vaisiai, medus.

Labai dažnai vaikai yra alergiški vienam ar kitam maisto produktui, tačiau vėliau gali visiškai alergija išnykti. Tokiu atveju sakoma, kad vaikas išaugo ją. Tačiau pasitaiko atvejų kai po kelių ar net keliolikos metų alergija vėl atsinaujina tam pačiam arba kitam, giminingam daiktui. Suaugusieji rečiau nei vaikai alergiški maistui, taip pat suaugusieji dažniausiai alergiški konkrečiame dalykui, tai gali būti braškės, apelsinai ir panašiai, o vaikai dažnai alergizuojami nuo kelių rūšių maisto produktų.

Nėščioms moterims reikėtų vengti geri vaistus ir cheminius vitaminus. Saikingai valgyti citrusinius vaisius, medų ir riešutus. Ypač jei motina linkusį į kokias nors alergijas, nes tai gali paskatinti alergijos paveldimumą vaikui. Maitinant krūtimi reikėtų stengtis valgyti kuo sveikesnį ir natūralesnį maistą, kad kuo geriau sustiprinti naujagimio imuninę sistemą.

Alergija maistui dažniausiai pasireiškia išbėrimais jautriose vietose (pažastys, veidas, rankos) arba tinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu, dažniausiai veidas tampa raudonesnis. Esant stipriai alerginei reakcijai oda gali kai kur pasidaryti vandeninga. 

Kartais yra painiojami du skirtingi dalykai: alergija ir maisto netoleravimas arba apsinuodijimas. Paprastai alergija pasireiškia bendru savijautos pablogėjimu, tinimu, niežuliu, galvos svaigimu. Taip yra dėl to, kad sutrikdoma imuninė sistema, tuo tarpu apsinuodijimas dažniausiai sukelia vėmimą, viduriavimą, pilvo raižymą, jaučiamas virškinimo sutrikimas ir dažniausiai pašalinus nuodingas maisto medžiagas iš organizmo savijauta pagerėja, o alergija savaime praeina tik labai retais atvejais.

Alergija maistui gali būti labai pavojinga, nes jei į maistą patenka žmogų alergizuojančios medžiagos, gali ištinti kvėpavimo takai ir prasidėti dusimas. Todėl alergiški žmonės turėtų gerai žinoti kaip atsiranda alergija maistui ir stengtis išvengti jos padarinių. Taip pat labai svarbu yra stebėti mažus vaikus, ypač tuos, kurie dar nemoka kalbėti, tinkamai pranešti apie kilusią alerginę reakciją, nes jų organizmas silpnesnis ir kylantis pavojus yra daug didesnis.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")