Kaip gražiai supakuoti ir papuošti dovaną?

Grupė: LAISVALAIKIS

Kaip gražiai supakuoti ir papuošti dovaną?

Gyvenime yra labai daug progų kuomet mes gauname dovanas arba jas dovanojame patys: sveikiname Kalėdų proga, gimimo dienos, vestuvių krikštynų ir panašių švenčių metu. Dovana dažniausiai dovanojama svarbiems žmonėms, todėl jos išvaizdai ir pateikimui turi būti skiriama daug dėmesio.

Įprastai dovanojamos dovanos įvairiose dėžutėse, jas lengva suvynioti į dovanų popierių, o atrodo puošniai, tačiau neretai norima kažko išskirtinio, neįprasto. Dažnai siekiama padaryti didesnį įspūdį pateikime nei pačioje dovanoje. Todėl yra susikūrusios dovanų pakavimu užsiimančios įmonės, kurios supakuoja dovanas pagal visus norus ir pageidavimus. Tačiau visai nebūtina duoti pakuoti dovaną kitiems, taip bus ir sutaupomi pinigai, ir pačių supakuota dovana turės daug didesnę vertę. 

Taigi kaip gražiai supakuoti ir papuošti dovaną galima sužinoti nesunkiai, reikia tik paleisti fantaziją į laisvę. Pinigus dovanoti vokelyje yra naudinga, tačiau neoriginalu, todėl galima juos įdėti į saldainių dėžutę ar kitą smulkų daiktą, kuris neišduotų, kad jame yra pinigai. Taip pat labai gražu padaryti paveikslėlį iš išlankstytų pinigų. Priklausomai nuo dovanojamos sumos galima naudoti smulkesnius banknotus ir juos susukti į ritinėlį, monetas galima suberti į stiklainį su saldainiais. Dažniausiai kaip įdomiai padovanoti pinigus nėra labai sunki užduotis, jie neužima daug vietos ir galima surasti daug gražių variantų.

Kiek sunkiau supakuoti dideles dovanas, jos netelpa į jokius maišus ar dėžes, todėl paprasčiausias būdas užrišti didelį kaspiną, tačiau tai nėra labai puošnu, dėl to galima ją uždengti didele medžiagos skiaute ir ant medžiagos parašyti palinkėjimų, papuošti gėlėmis. Dažnai vargstama pakuojant ir nestandartinių formų pakuotes. Priklausomai nuo progos ir metų laiko galima trikampio formos daiktą paversti egle ar kitu medžiu. Jei tai butelis dažnai klijuojami ant jo saldainiai, kurie jį paslepia ir atrodo kaip eglutė, taip pat galima iš vielos padaryti šakas, o ant jų priklijuoti žiedelius, tai nukreips dėmesį nuo pačio butelio. Jei tai nedidelis ir lengvas daiktas jį galima įdėti į balioną, geriausia būtų helinį, nes jis laikytųsi ore, bet ir paprastas gali atrodyti gražiai laikomas ant pagaliuko. Balionas labai tinkamas daugeliui dovanų, iš jų galima formuoti įvairias skulptūras.

Labai populiaru einant aplankyti naujagimį dovanoti sauskelnes, nors tai labai vertinga dovana, bet ji neišvaizdi, todėl iš jų daromi sauskelnių „tortai“ ar kitokios formos daiktai. Sauskelnės susukamos po vieną į ritinėlį ir šonu jungiamos viena šalia kitos formuojant norimą daiktą. Pačios sauskelnės beveik visada būna baltos, todėl norint paįvairinti spalvas galima įmaišyti drabužėlių ar spalvotų kaspinų. Tokia dovana ne tik nudžiugins naujagimio tėvus, bet taip pat bus puošni ir stebinanti.

Krikštynoms dažniausiai dovanojami smulkūs daiktai, todėl juos galima pakuoti labai įvairiai. Kai kuriems patinka naudoti daug skirtingo dydžio dėžučių ir sudėti jas vieną į kitą. Tada atrodo, kad dovana didelė, o atidarius randama daug mažų dėžučių, kuriose paslėpta pati mažiausia dėžutė su dovana. Dar vienas tokio pakavimo privalumas, kad didesnę dėžutę supakuoti ir papuošti yra daug lengviau nei mažą. O jei tai dovana vaikui galima atsižvelgti į vaikų mėgstamus daiktus ir dovaną supakuoti taip, kad ji atrodytų kaip ledai. Iš popieriaus susukti ragelį, į jį įdėti dovaną ir ant viršaus pritvirtinti kitą popierių susuktą kaip plaktą grietinėlę. Tačiau su tokia dovana reiktų gerai pažinoti vaiką, jei jis bus per mažas ir ledai atrodys pakankamai tikroviškai, vaikas gali supykti, kad tai apgaulė ir nesuprasti dovanos.

Tėvai dažnai savo vaikams nori padovanoti ne tiek originalias dovanas kiek naudingas, todėl dažnai parenkamos knygos ar drabužiai, kurie nežavi jaunimo, tačiau labai svarbu, kad būtų sugalvota kaip gražiai supakuoti ir papuošti dovaną, ir kaip ją pateikti, knygą galima apipavidalinti įvairiais viršeliais, o marškinėlius papuošti nuotraukomis. Tokias dovanų idėjas siūlo dauguma foto paslaugas teikiančių įmonių. Taip pat gali būti dovanojami puodeliai, kurių galima rasti pačių netikėčiausių formų. Dažniausiai gimtadienio dovana yra pati sunkiausia tam, kuris dovanoja, nes tai dovana konkrečiam žmogui, ji turi atitikti jo poreikius ir tuo pačiu jį džiuginti. Taigi gimtadienio dovanos dažniausiai sukuriamos pačios gražiausios ir originaliausios. Įprastai pati dovana nėra kažkuo išskirtinė, bet jų įpakavimai patys įvairiausi. Marškinėliai gali būti įrėminti kaip paveikslai, buteliuose gali slėptis ne gėrimas, o saldainiai.

Kalėdos tai dovanų metas, tada dažniausiai renkamos dovanos masiškai visai šeimai, todėl net parduotuvės tuo laikotarpiu dauguma parduotuvių siūlo pakavimo paslaugas, taip daugumai žmonių sutaupomas laikas. Jei nutarėte paprastai supakuoti dovanas, joms išskirtinumo nesunkiai galima suteikti vietoj vardo kortelių naudojant nuotraukas. Tai ne tik papuoš dovaną, bet ir bus tikrai asmeninė kiekvienam gavusiam ją. Dar vienas paprastas būdas supakuoti dovaną tai naudoti laikraštį. Dovanų popierių naudoja visi masiškai, jau jis nieko nestebina, o laikraštyje supakuota dovana nustebins daugelį. Taip pat pakuojant dovanas nereikėtų pamiršti rankdarbių ir galimybės puošti nėriniais ar iš vilnos veltomis detalėmis.

Įdomus dovanų pakavimas gali užimti daug daugiau laiko nei dovanos išrinkimas ir nupirkimas, tačiau dovanos pateikimas labai daug pasako apie santykį su tuo žmogumi. Bet kaip supakuota dovana gali parodyti, kad tas žmogus nėra toks svarbus, kad dėl jo kiltų kūrybiškų idėjų ir būtų skiriama dovanai daug dėmesio. Tačiau originaliai papuoštos dovanos džiugina daug labiau nei prabangios.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Emilija2019-02-20, 17:37 Gražiai supakuota dovana kelia didesnį įspūdį. Tarkim, man pačiai yra ypač svarbu, kaip dovana supakuota, tai parodo, kiek laiko ir dėmesio žmogus skyrė rinkdamas tą dovaną, kiek širdies įdėjo.

Komentuoti:

Kiek bus 4+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")