Kaip sužinoti kokia vaizdo plokštė?

Ieškant kokios nors programos, kompiuterinio žaidimo galima susidurti su sistemai keliamais reikalavimais, tarp kurių dažnai puikuojasi ir reikalavimas arba rekomendacija turėti bent tam tikro galingumo vaizdo plokštę, tuomet kyla klausimas, kaip sužinoti kokia vaizdo plokštė yra Jūsų kompiuteryje.

Vieni ima kuistis pirkimo dokumentuose ar puola žiūrėti ant kompiuterio esančius užrašus ir lipdukus. Tai padeda retai, daug paprasčiau ir greičiau yra sužinoti programiniu keliu, neardant kompiuterio korpuso ar neieškant kompiuterio įsigijimo dokumentų, kurie nugrūsti į giliausią lentynos kampą.

Kompiuteryje su Windows operacine sistema rasti kompiuteryje esančios vaizdo plokštės tipą nėra labai sunku. Tereikia užeiti į pradžios meniu (Start), paleisti DirectX Diagnostic Tool, kurio skiltyje Display yra nurodyta vaizdo plokštė, tiksliau, jos serija. Norint paleisti šį įrankį gali tekti atlikti skirtingus veiksmus, priklausomai nuo Jūsų operacinės sistemos versijos. Windows 8 ar 8.1 naudotojams patogiausiai paieškoje įvesti „dxdiag“, tuo tarpu senesnių versijų naudotojai gali naudotis Run komanda arba paieškoti įdiegto įrankio prie programų sąrašo.

Jeigu Jums neužtenka sužinoti vien tik vaizdo plokštės serijos galima atsisiųsti detalesnę informaciją pateikiančias programėles, kurių yra visa galybė: WinAudit, Lavalys Everest, SYS ir kitos. Vienos jų mokamos, kitos dalinai mokamos, o taip pat yra ir visiškai nemokamų, efektyvių programėlių šioms funkcijoms atlikti.

Sužinoti, kokia vaizdo plokštė yra Jūsų kompiuteryje gali ir įdiegtos tvarkyklės ar oficiali vaizdo plokštės gamintojo programinė įranga, jei kompiuteris buvo paruoštas darbui tinkamai. Čia Jums į pagalba gali atskubėti greta laikrodžio, dešiniajame apatiniame kampe esanti budinti programa, tvarkanti viską, kas susiję su atvaizdavimu. Atkreipkite dėmesį, kad ne visuomet programą rasite prie laikroduko, kartais jos iš viso gali būti neprieinamos naudotojui neturinčiam administratoriaus teisių. Be viso to, norint rasti tokią programą gali tekti žinoti bent jau vaizdo plokštės gamintoją.

Žinant vaizdo plokštės modelį, serijinį numerį, o kartais ir tik seriją, galima nesunkiai sužinoti ar ji yra tinkama Jūsų planuojamoms diegti programoms, perkamiems žaidimams, taip pat, naudinga sužinoti šiuos duomenis prieš perrašant operacinę sistemą, kad vėliau nekiltų jokių problemų ieškant tvarkyklių (dar vadinamų draiverių). Kuo daugiau žinosite apie savo kompiuterį, tuo Jums bus lengviau juo dirbti ir su juo „susitarti“.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")