Kaip elgtis pokylio, furšeto metu?

Grupė: KITA

Kaip elgtis pokylio, furšeto metu – klausimas kylantis daugumai, retai tokio tipo renginiuose besilankantiems asmenims. Dėl itin formalios aprangos bei elgesio didelė dalis žmonių atsisako dalyvauti pokyliuose ar furšetuose, o dalyvaudami neretai jaučiasi ypač nejaukiai, tad siekiant to išvengti vertėtų bent šiek tiek susipažinti su elgesio normomis, taisyklėmis, kurios galioja tokio tipo renginiuose.

Visų pirma, pasiruoškite aprangą. Apranga turi atitikti pokylio ar furšeto keliamus reikalavimus, kurie įprastai būna nurodyti kvietime. Jei tokia informacija nepateikta, moterims puikiai dera puošnios suknelės, vyrams – smokingai, frakai.

Pokylio metu dažniausiai pasitaikys ir klasikiniai šokiai. Bene žinomiausias – Vienos pokylis, tačiau yra ir kitokių pokylių, kurie organizuojami Lietuvoje. Be to, prie pokylių dažnai priskiriamos ir vestuvės, išleistuvės, kitos itin svarbios, didelės šventės. Taigi, tokių švenčių metu skamba ne tik užstalės dainos, bet ir sutinkami tikri muzikantai, rengiami šokiai. Todėl būtina prisiminti nors elementariausius šokių žingsnelius, esant galimybei, prieš renginį bent keletą kartų apsilankyti ir šokių pamokose, kur įgytos žinios tikrai gali praversti.

Kita didelė bėda, elgesys prie stalo. Kuomet ant stalo guli bent po keletą šakučių, peilių ir šaukštų, labai sunku nepatyrusiam išsirinkti tinkamą konkrečiam patiekalui. Jei taip nutiktų, nepanikuokite ir neskubėkite, tiesiog pastebėkite, kaip elgiasi kiti pokylio, furšeto svečiai. Be to, kartais visai pravartu ir paklausti. Daug geriau atrodysite pasiklausę, pasidomėję nei netinkamai besielgdami prie stalo. Jei dar iki pokylio turite laiko – pasiskolinkite ar įsigykite knygą apie etiketą, ji tikrai pravers gyvenime ir, žinoma, artėjančio furšeto metu.

Dažnai galima išgirsti, kad yra tam tikras laikas, kurį mandagu, madinga pavėluoti. Tai mitas! Kviesdami į pokylius, furšetus ar kitus didesnius renginius kvietėjai numato laiko tarpą, kuriuo kviečiami atvykti svečiai. Jei nurodomas tik vienas laikas, vertėtų būtent tokiu laiku ir atvykti. Žinoma, sekundės tikslumu atvykti nepavyks, todėl 5 minutės į vieną ar kitą pusę nieko nepakeis. Vėluoti ilgiau – labai nemandagu, todėl jei atsitiks taip, kad teks į renginį kažkiek pavėluoti, iš anksto įspėkite apie tai organizatorių, atvykę nekelkite triukšmo, elkitės santūriai ir nuoširdžiai atsiprašykite dėl savo vėlavimo.

Pasimetama ir klausiama kaip elgtis pokylio, furšeto metu kai nieko ar beveik nieko gerai nepažįstate, nežinote, su kuo bendrauti, apie ką kalbėti. Tai iš tiesų nejauki situacija, tačiau pastebima, kad beveik visuomet rasite likimo draugą. Jei ne, prieikite prie tų, kurie lūkuriuoja, pavyzdžiui, laukdami gėrimo prie baro. Tuomet lengviau užsimegs pokalbis, galėsite pradėti bendrauti. Pradėti pokalbį reikėtų nuo pasisveikinimo, o pokalbio metu liesti kuo bendresnes, paprastesnes temas, nesigilinti nei į jas, nei į patį pašnekovą. Išimtis galėtų būti taikoma tuomet, kai pokalbis vystosi labai lengvai ar sutinkate žmogų, turintį tokių pačių pomėgių, dirbantį toje pačioje srityje ir narpliojantį tokią pat problemą, kokią pastaruoju metu narpliojate ir Jūs.

Furšetas ir pokylis gali apsieiti be sočių pietų, o tik su paruoštais užkandžių stalais, todėl pasistenkite tai sužinoti iš anksto, kad vienu metu netaptumėte dėmesio centru vien dėl garsiai gurgiančio pilvo. Taip pat, tai padės išvengti spūsčių, kurios itin dažnos prie užkandžių stalo, ypač, jei tų užkandžių nėra pernelyg daug. Be to, juk nepavalgyti atėjote, o gerai praleisti laiką.

Kaip elgtis pokylio, furšeto metu galima išmokti patiems, tačiau galima kreiptis pagalbos į patyrusius asmenis. Jei planuojate dalyvauti garsiajame Vienos baliuje, Jums labai svarbu būtų apsilankyti šokių pamokose, kuriose taip pat apmokoma ir bendro elgesio šventės metu. Ruošiantis vestuvėms, krikštynoms ar išleistuvėms taip pat gali būti pravartu padiskutuoti apie elgesį ir etiketo taisykles su šventės organizatoriais, galbūt jie patys ir neatsakys į Jums kylančius klausimus, bet galės ką nors rekomenduoti, nes organizuojantiems pokylius ar furšetus tenka dar didesni rūpesčiai, mat būtina viską žinoti tiksliai, o ne tik daugmaž.

Siūlome pasigrožėti keliomis akimirkomis iš Vienos Baliaus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")