Kaip išmokti ir žaisti krepšinį?

Grupė: ŽAIDIMAI

Ką benuspręstumėte išmokti žaisti, atlikinėti tai profesionaliai, bus reikalinga profesionalų pagalba. Deja, kartais nutinka taip, kad tos pagalbos sulaukti nėra galimybės, todėl tenka suktis savarankiškai, o kad tai teiktų naudos būtina žinoti kaip išmokti ir žaisti krepšinį, kokie pratimai yra naudingi ir kaip juos atlikti taisyklingai.

Pradėti reikėtų nuo krepšinio treniruotėms tinkamos vietos radimo bei susipažinimo su taisyklėmis. Rasti krepšinio aikštelę nesunku – jų yra daugelyje daugiabučių kiemų, o gyvenantiems individualiame name galima nebrangiai įsigyti krepšinio lanką ar stovą. Tereiks rasti tinkamą vietą pastatymui, kuri, geriausia, būtų lygi ir asfaltuota (tam puikiai tinka įvažiavimas į garažą ar pan.) Su taisyklėmis kiek sudėtingiau, kadangi reikia skirti šiek tiek laiko jų suvokimui. Palengvina tai, kad dauguma norinčių išmokti žaisti krepšinį jau yra bent kiek susidūrę su šiuo žaidimu ir žino pagrindus. Be to, pats geriausias būdas gilintis į oficialias krepšinio taisykles – vieną kartą jas perskaityti ir stebėti, kaip vyksta krepšinio varžybos, už ką, kaip ir kodėl skiriamos pražangos ar taikomi kiti apribojimai.

Grįžkime prie pratimų, padėsiančių gerinti savo žaidimo įgūdžius ar įgauti pradmenis. Pradėti reikia nuo konkrečių pratimų, o ne tiesiog imti ir žaisti krepšinį. Jei nesiseka pataikyti į krepšį, daugiau dėmesio skirkite rankų mankštai, stiprinkite rankų raumenis ir praktikuokitės metimą iš įvairių aikštelės vietų: tiek iš priekio, tiek iš šonų. Tuo tarpu jei nesiseka kamuolio varymasis ir manevrai aikštelėje su kamuoliu – praktikuokitės tai atlikti kiekvieną dieną, kad lengviau pajaustumėte kamuolį, įprastumėte prie jo valdymo. Geriausia treniruotis kiekvieną dieną, o vieną dieną per savaitę skirti paprastam, atsipalaidavimui skirtam krepšinio žaidimui.

Pramokus pagrindinius krepšinio žaidimo judesius, perpratus kaip žaisti krepšinį ir reguliariai treniruojantis po poros savaičių būtų pats metas pereiti prie sudėtingesnių užduočių. Žinoma, kamuolio varymo, metimo į krepšį treniruočių visai apleisti nereikėtų, tačiau joms palaipsniui reikėtų skirti mažiau dėmesio, pradėti lavinti kitas sritis, kurių reikia krepšinio žaidimo metu. Viena iš tokių sričių – taisyklingas šuolis.

Šuoliai gerinami įvairiomis programomis, kurias kuria aukščiausio lygio treneriai, tačiau net ir nesekant programų savo šuolį į aukštį, kuris ypač svarbus krepšinio žaidimui, pagerinti galima. Tam reikia nuolat treniruoti kojų raumenis: šokinėti vietoje, daryti pritūpimus, įtūpstus, pritūpimus su šuoliukais ir panašius kojų mankštinimo pratimus.

Kuomet jau pradėsite treniruoti ir šuolį, ir anksčiau treniruotus žaidimo žingsnelius (kamuolio varymą ir metimą), palaipsniui juos kombinuokite, tačiau neperkraukite vienos srities raumenų, tai reiškia, nedarykit vien tik kojoms skirtų pratimų kiekvieną dieną, vieną dieną daugiau dėmesio skirkite kojoms, kitą dieną rankoms ar bendram kūno stiprinimui.

Kalbant apie bendrą kūno ir organizmo stiprinimą, reikėtų suvokti, kad vien tik treniruoti judesius neužtenka. Krepšinio žaidimas trunka ne kelias minutes, todėl būtina ištvermė. Ištvermei stiprinti reikia stengtis nugalėti save ir treniruočių metu stengtis visuomet judėti, reikalauti iš savo organizmo darbo ir jėgos, o ne iškart pajutus nuovargį sėstis ant suolelio. Taip pat ištvermę gali padidinti ir sveikesnė, reguliari mityba, didesnis baltyminių produktų vartojimas (baltymai yra ypač svarbi medžiaga organizme formuojantis raumenims) ir, žinoma, treniruokitės bent 5 dienas per savaitę (net ir per dvi laisvas dienas reikėtų šiek tiek treniruotis, kad raumenys neaptingtų, tačiau tai galėtų būti laisvesnės, mažiau fizinių jėgų reikalaujančios treniruotės).

Įgiję daugiau patirties, įpratę prie kamuolio valdymo susidarykite aikštelėje kliūtis. Tai gali būti dėžės nuo buitinės technikos, šiukšlių konteineriai ar bet kas kitas, kas bent kiek gali priminti kitus žaidėjus. Išmokite juos apsivaryti, mokykitės juos „apgauti“, taip bus lengviau vėliau pereiti į krepšinio aikštelę su realiais, įvairią patirtį turinčiais žaidėjais.

Reguliariai ir atsakingai treniruojantis, prieš treniruotes padarant apšilimą bei nesimuliuojant jau po pirmojo mėnesio turėtų jaustis rezultatas, pagerėjimas žaidžiant krepšinį bei sustiprėjusi fizinė būklė, padidėjusi ištvermė, todėl galvodami kaip išmokti žaisti krepšinį ar bet kokį kitą sportinį žaidimą nusiteikite ilgam ir sunkiam darbui, kasdienėms treniruotėms, kurios suteiks galimybę per laiką tapti geru žaidėju, o kartu ir padės pasiekti aukštesnių sportinių rezultatų visose srityse. Žinoma, daug greičiau rezultatų pasieksite jei į pagalbą Jums ateis patyręs treneris, išmanantis ne tik krepšinio žaidimą, jo taisykles, bet ir gebantis jas perteikti treniruojamiems žaidėjams. Be viso to, treniruočių metu Jūs galėsite kartu treniruotis su kitais, panašaus lygio, tų pačių siekių žmonėmis, taip procesą dar labiau pagreitindami ir palengvindami.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

DANIELIUS 2021-06-29, 15:08 SI SVETAINE MAN PO TRUPUTI PADEDA NES PLANUOJU TAPTI KREPSININU
Drakonas 2017-06-01, 20:19 Gerai išmokti žaisti krepšinį

Komentuoti:

Kiek bus 6+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")