Kaip taisyklingai rašyti adresus ant voko?

Kaip taisyklingai rašyti adresus ant voko?

Šiais laikais jau retai kada laiškai rašomi ranka ir siunčiami paprastu paštu, viskas perkeliama į virtualų pasaulį ir laiškai siunčiami elektroniniu paštu. Tačiau tikriausiai dar praeis daug metų kol galėsim pilnai atsisakyti popierinių laiškų. Siuntiniai neišvengiamai turi keliauti gyvu paštu, nes daiktai reikalingi tikri, o ne virtualūs. Taip pat registruotu paštu dažnai siunčiami svarbūs dokumentai, ypač tie, kuriems reikalingi parašai, antspaudai.

Ankščiau žmonėms nekildavo klausimas kaip taisyklingai rašyti adresus ant voko, nes labai dažnai buvo rašomi ir siunčiami laiškai, tuo tarpu dabar tai retenybė. Paprasčiausia nueiti su siuntiniu į paštą ir paduoti jį sutvarkyti pašto darbuotojai, ji viską tiksliai paaiškins ir parodys, pasakys kokiais būdais galima siųsti ir kaip teisingai apipavidalinti voką.

Norint, kad siuntinys pasiektų tikslą svarbu laikytis nustatytų taisyklių ir nesumaišyti kur rašomas siuntėjo, o kur gavėjo adresas. Atrodytų keista siunčiant žmogui laišką nurodyti ir savo adresą, tačiau tai reikalinga tam, kad nurodžius neteisingą gavėjo adresą ar įvykus kitai klaidai, būtų galimybė siuntinį ar laišką grąžinti siuntėjui.

Siunčiant paprastą voką kairiam viršutiniame kampe rašomas siuntėjo vardas ir pavardė, kitoje eilutėje adresas, žemiau miestas ir paskutinėje eilutėje rašomas pašto kodas. Analogiškai rašoma ir dešinio kampo apačioje tik čia užrašomi gavėjo duomenys. Dešinio kampo viršuje klijuojamas pašto ženklas. 

Jei laiškas siunčiamas į užsienį adresas turi būti rašomas būtent ta kalba, į kurią šalį siunčiama, jei dėl kalbos subtilumo tai padaryti sudėtinga, tokiu atveju turėtų būti užrašyta bent angliškai arba prancūziškai. Taip pat siunčiant į užsienį po pašto kodu labai svarbu nurodyti šalį.

Galima siųsti laišką žmogui į pašto skyrių, o ne į namus, tada reiktų po gavėjo vardu aiškiai užrašyti „Iki pareikalavimo“, o toliau viskas kaip įprastoje siuntoje. Jei siunčiama į užsienį turėtų toje vietoje būti užrašyta tos šalies kalba arba angliškai / prancūziškai.

Žinant kaip taisyklingai rašyti adresus ant voko sumažinsite tikimybę, kad laiškas bus neišsiųstas ar pasimes. Gali atrodyti labai elementaru kam siunčiama ir kur, tačiau reiktų pagalvoti apie tai, kad per dieną paštas gauna tūkstančius siuntų ir ieškoti kur koks žmogus nori siųsti laišką yra labai sudėtinga, jei nebūtų laikomasi nustatytos tvarkos, tikriausiai laiško tektų laukti kelis metus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Karolis2017-07-18, 16:23 s://siuskpigiau.lt/irankiai/siuntu-kainos-skaiciuokle siusdavau siunta, tai per daug nesikabinedavo kaip cia ka rasyt ir gerai budavo.
Monika2017-05-12, 09:31 Niekada nemokėjau rašyti adresų nei ant voku, nei ant siuntu. Šitie paruoštukai labai padeda, nes kitaip tikrai mano siuntinių niekas negautų.
rasa2017-04-05, 18:12 gerai pasakyta
Jonas2016-03-18, 15:49 Geras straipsnis. Dar taip nebuvo, kad siunčiant laišką nereikėtų į šabloną pasižiūrėt. :) Nu niekaip neatsimenu, kas kur ir kaip rašosi. O dabar klausimas: pvz, siuntos i vokietija adresas taip pat rašosi? Ar kažkas kitaip be vardo, pavardės?
Kotryna2016-02-19, 19:57 O nurodyti žmogaus, kuriam siunčiamas laiškas vardą pavardę būtina?

Komentuoti:

Kiek bus 4+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")