Kaip nuvalyti lygintuvą?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip nuvalyti lygintuvą?

Retai kada tenka valyti dabartinius lygintuvus, nes jų padas įprastai padengtas medžiagomis, prie kurių nelimpa nešvarumai ir jie nepridega. Viduje dauguma geresnių lygintuvų turi savaiminio nukalkinimo sistemas, taigi lygintuvo priežiūra nebereikalauja daug laiko ir kantrybės.

Kaip bebūtų visiems pasitaiko, kad prie lygintuvo kas nors pridega, savaime suprantama tai dažniausiai nutinka pačiu netinkamiausiu laiku, kai skubama. Ant lygintuvo esantys nešvarumai gali stipriai pagadinti lyginamą audinį. Todėl pravartu žinoti kaip nuvalyti lygintuvą, kad tai niekada nekeltų papildomų rūpesčių. Kartais susimąstoma ar verta valyti lygintuve susikaupusias kalkes, gal geriau tiesiog įsigyti naują lygintuvą. Tačiau iš tikrųjų visai nesunku ir nebrangu pašalinti kalkes ir lygintuvą paversti vėl kaip nauju.

Visada galima specialiose buities prekių parduotuvėse įsigyti priemonių lygintuvo priežiūrai, tačiau jos pakankamai brangios ir dauguma nusprendžia jas pirkti tik tada kai prireiks, tačiau dažniausiai kai prireikia nėra laiko pulti į parduotuvę, dėl to ieškoma namuose alternatyvų, kurios galėtų padėti.

Vienas iš pagrindinių dalykų, kuris kenkia lygintuvui yra kalkės. Jos kaupiasi viduje dėl netinkamo vandens. Kalkes iš arbatinuko galima išvirinti su actu, toks būdas gali būti naudojamas ir lygintuvui, tačiau tai gali pakenkti pačiam lygintuvui. Kiek saugesnis būdas naudoti citrinos rūgštį. Į vandenį įmaišius citrinos rūgšties reiktų įpilti mišinį į lygintuvą ir išgarinti naudojant lygintuvo garų funkciją. Kai tirpalas pilnai išgarinamas reiktų kelis kartus išgarinti paprastą vandenį, kad išsivalytų citrinos rūgštis ir nepakenktų lyginamam audiniui.

Lygintuvo vidaus valymas ne dažnas atvejis, tačiau išorės valymas reikalingas dažniau, netyčia priliečiamas karštas lygintuvas prie šalia esančio polietileno maišelio ir lygintuvo padas tampa nebenaudojamas. O kiek dar pasitaiko atvejų kai parenkama per didelė temperatūra ir nuo medžiagos lieka tamsios dėmės. Taigi tokias dėmes taip pat galima nesunkiai pašalinti žinant kaip nuvalyti lygintuvą.

Senesniems lygintuvams valyti galima naudoti druską, ja pabėrus ant popieriaus lapo, reiktų lyginti su karštu lygintuvu ir po kiek laiko padas taps švarus. Šis būdas netinkamas jei lygintuvo padas padengtas papildomu sluoksniu lengvinančiu slydimą, nes jis lengvai gali susibraižyti. Šie lygintuvai yra labai jautrūs todėl jiems geriausia naudoti specialias valymo priemones, taip nebus sugadintas lygintuvo padas.

Kiek mažiau braižantis lygintuvą būdas tai actas arba citrinos rūgštis, ištepus lygintuvą actu arba citrinos rūgšties tirpalu reiktų lyginti medžiagos skiautę, kadangi lyginant bus valomas padas, medžiaga turėtų būti prasta, tam netinka joks rūbas, nes jis gali būti sugadintas. Reguliariai galima stengtis saugoti lygintuvo padą nuo purvo, todėl po kiekvieno naudojimo galima nuvalyti jį su indų plovikliu arba langų plovimo skysčiu, tokiu būdu lygintuvo padas nepraras savo pradinio blizgesio.

Jei dėl kalkių užsikimšo lygintuvo garų angos, jas galima išvalyti su actu. Ausų krapštuką pamirkius acte ir juo ištepus kiekvieną angą, kalkės nusivalys lengvai ir greitai. Jei neišeina pasiekti su paprasta šluoste, išvalyti atitirpusias kalkes galima naudojant kitą sausą ausų krapštuką.

Lygintuvas labai reikalingas prietaisas namuose, norint apsisaugoti nuo papildomų bakterijų. Dauguma lygina rūbus dėl to, kad atrodytų gražiau ir tvarkingiau, tačiau be šios paskirties, lygintuvo karštis sunaikina bakterijas ir sterilizuoja rūbus, dėl šios savybės, naujagimiams reiktų lyginti visus rūbus ir patalynę. O dažnai naudojant lygintuvą visada pravers žinios kaip nuvalyti lygintuvą, kad jis visada atrodytų kaip naujas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")