Kaip kepti omletą, koldūnus, kotletus?

Maistas - žmogui labai svarbus energijos šaltinis. Įtemptame gyvenimo ritme net nepajaučiame jo svarbos, tačiau neretai pajuntame netinkamos mitybos pasekmes. Dažnai dirbantys žmonės pietauja kavinėse ar kitose viešo maitinimo įstaigose, jose dažniausiai patiekiamas sotus ir sunkus maistas, kuris apsunkina virškinimo sistemą. Todėl geriausia gaminti maistą namuose ir, jei yra galimybė, darbe jį pasišildyti.

Pusryčiai yra visos dienos maisto raciono pagrindas. Jie suteikia jėgų pradėti naujos dienos darbus, todėl labai svarbu, kad jie būtų maistingi, sotūs, tačiau tokie, kurie neapsunkintų organizmo. Tam puikiai tiktų omletas. Tai greitai paruošiamas maistas, kurį galima gaminti labai skirtingai. Jei nežinote, kaip kepti omletą ir norite tai pabandyti tiesiog paimkite šviežius kiaušinius, išplakite juos dubenyje, tada įdėkite savo mėgstamų prieskonių (druska, pipirai, prieskonių mišinys), taip pat galima dėti įvairių žalumynų (svogūnų laiškų, krapų, petražolių). Norint iškepti sotesnį omletą galite į išplaktus kiaušinius įpjaustyti virtą bulvę ar virtos mėsos. Visą išmaišytą masę supilti į keptuvę ir kepti nedideliame karštyje (liaudiškai sakant ant nedidelės ugnies). Taip pat galima kepti ir orkaitėje, tiesa tokiu būdu omletas keps ilgiau, tačiau jis labiau išsipūs ir taps puresnis. Šis variantas yra pats paprasčiausias norint pasigaminti omletą, tačiau omleto gamyba gali būti labai įdomi ir skatinanti kurti. Tai vienas iš nedaugelio patiekalų, kur galite leisti pasireikšti savo fantazijai ir eksperimentuoti naudojant skirtingus ingredientus.

Dauguma žmonių kasdien negali apsieiti be mėsos, tačiau gaminti skanius kepsnius yra daug laiko reikalaujantis darbas, o ir kasdien tas pats maistas greit pabosta, tačiau galima pietus paįvairinti pasigaminant kotletus. Tai paprastas, greitas maistas, kurį galime gaminti įvairiais būdais. Pirmiausiai reikia pasirinkti variantą, kaip kepti kotletus, iš kokios mėsos, su kokiu garnyru ir pan. Kotletų gali būti labai įvairių, nuo pačių paprasčiausių iki labai sudėtingų. Paprasčiausiems kotletams pagaminti reikės maltos mėsos arba faršo, geriausiai yra kiaulienos su jautiena mišinys, nes vištienos arba kalakutienos kotletai dažnai yra per minkšti ir gaminant praranda formą. Į mėsą pagal skonį galima įdėti druskos, pipirų, mėsos prieskonių, įmušti kiaušinį (pusei kilogramo mėsos reikia vieno kiaušinio), taip pat galima įberti džiūvėsėlių arba išmirkyto batono, visą masę gerai išminkyti, kad neliktų atskirų gabaliukų. Paruošus mišinį galima pradėti formuoti kotletus. Jei mėsa labai limpa prie rankų, sudrėkinkite jas vandeniu. Suformuotus kotletus galima kepti keptuvėje arba orkaitėje. Kepant keptuvėje jie iškeps greičiau, o kepant orkaitėje kotletai bus sausesni, mažiau riebūs, traškesni. Taigi priklausomai nuo garnyro galite rinktis kur ir kaip kepti kotletus. Taip pat ruošiant mėsą galima įdėti virtų ryžių, morkų, svogūnų, kotletai taps įdomesni ir skanesni. Iškeptus kotletus galima troškinti padaže, taip jie bus sultingi ir lengviau virškinami. Kotletai paprastai patiekiami su salotomis ir bulvių koše, tačiau nevengiama ir kitokių garnyrų – ryžių, grikių.

Be mums įprastų kotletų dar yra žinoma įvairių kotletų atmainų, tokių kaip Kijevo kotletas. Tačiau pastarojo gamyba yra visiškai kitokia, kur kas daugiau laiko užimanti nei prieš tai aprašyto. Norint pasigaminti Kijevo kotletą jums reikės vištienos krūtinėlės. Ją šiek tiek išmuškite mėsos muštuku, kad taptu plonesnė ir būtų lengviau suformuoti kotletą. Ant krūtinėlės uždėkite sviestą ir užtarkuokite truputi parmezano sūrio, susukite kotletą tada išvoliokite jį miltuose, plaktame kiaušinyje ir džiūvėsėliuose, būtent tokia eilės tvarka ir virkite įkaitintame aliejuje kol gražiai tolygiai apskrus. Aliejus turi pilnai apsemti kotletus. Iškepusius kotletus ištraukite iš aliejaus ir padėkite ant popierinio rankšluosčio kad nutekėtų riebalų perteklius. Kotletus galima patiekti su daržovėmis ir bulvėmis.

Po ilgos darbo dienos svarbu atgauti jėgas ir gauti maisto medžiagų, kad neišsektų organizmas, tam puikiai tiks koldūnai. Dabar maisto prekių parduotuvėje galima įsigyti jau paruoštų šaldytų koldūnų su įvairiais įdarais (varške, mėsa, daržovėmis). Koldūnus galima virti ir kepti, kepti reiktų keptuvėje su trupučiu aliejaus nedideliame karštyje. Prieš pat baigiant kepimą galima užbarstyti tarkuoto fermentinio sūrio ir jį užlydyti. Taip pat galima koldūnus kepti grietinėlės padaže orkaitėje, o norintiems kažko išskirtinio galima pamėginti koldūnus gruzdinti, tereikia paruoštus koldūnus sudėti į įkaitintą aliejų ir kepti kol pasidarys šviesiai rudi, tai greičiausias būdas iškepti koldūnus ir jie būna skanūs ir traškūs. Gruzdinti koldūnai puikiai tinka iškyloms, ar užkandžiams. Gera žinia yra ta, kad norintiems greito maisto, žinoti kaip kepti koldūnus visiškai pakanka, nes tai vos 10-15 minučių užtrunkantis procesas.

Namuose gamintas maistas dažniausiai būna kur kas skanesnis nei kavinėse, nes gaminamas iš natūralių ir šviežių produktų. Taip pat namuose gaminto maisto kaina daug mažesnė nei parduotuvėje parduodamų maisto ruošinių ar kavinių siūlomų patiekalų. Dažniausiai už vienos pietų porcijos kavinėje kainą galima namuose pagaminti pietus dviejų – keturių asmenų šeimai. Taigi, žinodami kaip kepti omletą, koldūnus ir kotletus galėsite ne tik skaniau ir sveikiau pavalgyti, bet ir šiek tiek sutaupyti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")