Kaip išsirinkti televizorių?

Nusprendus atnaujinti savo televizorių kyla daugybė klausimų, kadangi nuolat išleidžiami nauji modeliai, keičiasi vaizdo atkūrimo, ekranų technologijos, siūloma gausybė įvairių papildomų funkcijų, kurių vienos visai nereikalingos, o kitos gali televizoriaus žiūrėjimą paversti dar didesniu malonumu.

Visų pirma kyla klausimas, kokio dydžio televizorių rinktis. Jei renkatės televizorių didelei patalpai, pavyzdžiui svetainei, geriau dairykitės į didesnės ekrano įstrižainės televizorius, o jei dar mėgstate televizorių žiūrėti su visa šeima ar apsupti draugų kompanijos – dydis taps dar didesniu privalumu. Žinoma, kuo didesnis televizoriaus ekranas, tuo didesnis atstumas nuo Jūsų akių iki televizoriaus turi būti. Rekomenduojama, kad atstumas nuo televizoriaus iki Jūsų sėdėjimo vietos būtų 1,5 – 2 kartus didesnis nei televizoriaus įstrižainė, tai reiškia, kad 40 colių įstrižainės televizorių geriausia žiūrėti 60 – 80 colių atstumu, įprastais matavimo vienetais tai būtų apie 1,5 – 2 m.

Jei sukate galvą kaip pasirinkti televizorių miegamajame – nežiūrėkite į labai didelius ekranus. Miegamuosiuose, jei jie nėra labai dideli, puikiai tinka televizoriai iki 35 – 40 colių įstrižainės, kadangi dažniausiai vakare žiūrimos TV laidos, filmai yra skirti daugiau atsipūsti po dienos darbų, šiek tiek pailsėti, o didelis ekranas priverčia intensyviau dirbti akis, bėgioti nuo televizoriaus krašto prie kito krašto, vėl gi, čia padėti gali atstumo nuo lovos galvūgalio iki televizoriaus matavimas ir tinkamos įstrižainės parinkimas.

Vien tai, kad pasirinksite didesnį televizorių negarantuos geresnės vaizdo kokybės. Čia įtaką daro daugybė faktorių, kurių vienas – rezoliucija (skiriamoji geba). Pigiausieji ir mažos įstrižainės televizoriai dažnai būna HD (720p). Tai gana aukšta raiška, tačiau vis daugiau ir daugiau televizijos kanalų naudoja Full HD (1080p) rezoliuciją, kuri yra kur kas ryškesnė, malonesnė akiai, todėl jei televizorių pirkdami galvojate bent šiek tiek apie ateitį, rekomenduojama rinktis brangesnį modelį, kuris aprūpintas Full HD vaizdu. Žinoma, tai ne pats aukščiausias kokybės lygis, prekyboje pasirodo ir Ultra HD televizoriai, tačiau šių kaina prilygsta geram apynaujam automobiliui, tad investuoti į tokį televizorių dar ankstoka.

Kitas svarbus vaizdo kokybės parametras – ekrano technologija. Dažniausiai siūlomi plazminiai, LCD ir LED televizoriai. Ieškantiems kaip įmanoma didesnio ekrano pigiausias ir paprasčiausias pasirinkimas plazminis televizorius. Rinktis plazminius televizorius vertėtų ir tiems, kurie televizorių žiūri įvairiais kampas, kadangi šio tipo televizoriai yra puikiai žiūrimi tiek iš šonų, tiek iš viršaus ar apačios. Tačiau plazminių televizorių kokybė išryškėja tik tamsesnėse patalpose, kuriose televizoriaus žiūrėjimui netrukdo saulė ar kita ryškesnė šviesa, pavyzdžiui, esant ryškiai lempai kambaryje ji labai stipriai atsispindės nuo televizoriaus ekrano ir gali būti sunku žiūrėti savo mėgstamą TV laidą.

LCD televizoriai yra brangesni už plazminius jei žiūrėti į didesnį dydį. Ypač didelio televizoriaus ieškantiems žmonės iš viso gali būti labai sunku rasti tinkamą LCD televizorių, kadangi jų savikaina gana didelė. Kaip ir plazminiai, taip ir LCD ar LED televizoriai gali būti žiūrimi iš įvairių kampų, tačiau pastarieji žiūrint iš šono šiek tiek blukina, tamsina matomą vaizdą, dėl to žiūrėjimas gali tapti ne visai komfortiškas. Visgi, jei kambario nėra kaip apsaugoti nuo intensyvios saulės, LCD arba LED bus daug geresnis pasirinkimas nei plazminiai televizoriai. Trumpai tariant, plazminiai televizoriai labiau tinka žiūrėjimui idealiomis sąlygoms, o LED ir LCD – natūraliose, gyvenimiškose situacijose.

Kalbant apie LCD ir LED skirtumą plika akimi gana sunku jį pastebėti. Pagrindinė LED nauda pasireiškia finansiškai. Nors patys televizoriai su LED apšvietimu šiek tiek brangesni, vėliau jie atsiperka dėl gerokai mažesnių elektros energijos sąnaudų. Be to, ieškantiems moderniausių naujų sprendimų, LED televizoriai gali atrodyti labai patrauklūs dėl savo ypač nedidelio storio, kai kurie jų nesiekia nė 10 centimetrų, tačiau būtina atkreipti dėmesį į jungčių kryptį, kadangi laidų ir kabelių negalima užlaužti 90 laipsnių kampu ir dėl to teks atitraukti televizorių nuo sienos, tad plonumo nauda staiga gali išnykti.

Kalbant apie jungtis tai gali būti vienas iš lemiamų sprendimų renkantis sau televizorių. Dabar įprasta, kad televizoriuje yra HDMI, USB jungtys. HDMI jungtis leidžia prie televizoriaus nesunkiai prijungti kompiuterį ar net skaitmeninę kamerą, todėl jei norėsite draugams perteikti kelionių nuotraukas, filmuotą medžiagą, galėsite tai padaryti ypač patogiai. USB jungtis taip pat gali leisti prijungti kamerą, taip pat yra labai didelis privalumas tiems, kurie mėgsta žiūrėti vaizdo medžiagą iš išorinio kietojo disko ar kitos laikmenos, pavyzdžiui, USB atmintinės.

Galvojant kaip išsirinkti televizorių didele dilema gali tapti 3D funkcija. Vis daugiau televizorių gali atvaizduoti 3D filmus, laidas, taip pat, kai kurie įprastą 2D formatą gali konvertuoti į 3D formatą, tačiau tokie televizoriai ne tik yra brangesni, bet retai kada išnaudojama ši funkcija, kadangi vis dar nedaug filmų yra išleista 3D formatu, tik eksperimentiniai TV kanalai retkarčiais rodo 3D formatu, o filmo ar laidos žiūrėjimas su akiniais greitai ima varginti, tad labai tikėtina, kad išleidę iki dviejų kartų daugiau nei už įprastą televizorių po mėnesio ar poros šios funkcijos jau nebenaudosite.

Išmanieji televizoriai – dar vienas būdas išleisti daugiau pinigų, tačiau skirtingai nei 3D funkcija, čia yra ir naudingų dalykų. Visų pirma, tai galimybė prisijungti prie interneto kabeliu arba bevieliu ryšiu. Tai leidžia žiūrėti ne tik tai, ką rodo televizijos kanalai, bet taip pat ir vaizdelius iš Youtube, naršyti socialiniuose tinkluose ar išnaudoti interneto televizijos galimybes. Tai reiškia, kad savo mėgstamas laidas galite žiūrėti tada, kada turite pakankamai laiko, o jei vėluojate į sporto varžybas, galite pasinaudoti įrašymo funkcija, tad kai kurios išmaniųjų televizorių savybės tikrai gali pasitarnauti. Žinoma, papildomai pridedami įvairūs žaidimai, valdymas judesiais (patogu jei dažnai pametate nuotolinio valdymo pultą), galimybė skambinti Skype programa ir kitos malonios, kartais ir naudingos, smulkmenos.

Kuomet nuspręsite investuoti į techniką ir galvosite kaip pasirinkti televizorių, nepamirškite, kad vienas iš pagrindinių faktorių turi būti Jūsų poreikiai ir galimos skirtos lėšos, o tuomet tiesiog lyginkite keletą patikusių modelių, žvilgtelėkite į jų atsiliepimus, tinkamumą Jūsų namams ir gyvenimo būdui.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")