Kaip pagerinti šuolį?

Grupė: SPORTAS

Šuolio gerinimas – daugelio jaunuolių, kurie mėgsta žaisti krepšinį ar kai kuriuos kitus sporto žaidimus tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai, tikslas tobulėjant. Šuolis padeda lengviau atkovoti kamuolį, gražiau jį įdėti į krepšį ar permušti tinklą (tinklinyje). Tačiau dažnai pasikliaujama abejotinais patarimais ir patiriama gausybė traumų, todėl visų pirma reikia gerai apšilti.

Paprasčiausi pratimai, kurie duoda labai daug naudos gerinant šuolį yra pritūpimai ir kiti kasdieniai pratimai, kuriuos dažniausiai atlieka sportininkai apšilimo metu. Minėti pritūpimai stiprina kojų raumenis, kurie, kaip žinia, ir yra svarbiausi šuoliui. Taip pat prisideda ir bėgiojimas, kitos kojų mankštinimo priemonės ir, svarbiausia, gera fizinė forma. Akcentuojant vien tik šuolį į aukštį, bandant jį pagerinti nori nenori teks gerinti ir bendrą fizinį pasirengimą, kitaip gerų rezultatų pasiekti nepavyks. 

Ieškantiems būdų, kaip pagerinti šuolį yra siūlomos ir specialios programos, kurios, pasak mėginusių yra ne tik labai efektyvios, bet ir gerokai sustiprina fizinę būklę, ištvermę. Beveik visos programos vykdomos panašiu principu, todėl vadovaudamiesi viena, nesunkiai pareisite prie kitų. Kad ir kokią programą pasirinksite, joje dažniausiai sutiksite:

• Apšilimą, kuris būtinas užsiimant bet kokia sporto šaka ir imantis bet kokių programų. Apšilimą sudaro pritūpimai, šuoliukai, bėgimai vietoje, prasitampymai (ne tik kojų!);
• Šuoliai, kurie aktyviau paskatins dirbti kojų raumenis, leis lengviau pradėti gerinti šuolį;
• Žingsniavimas, kuris kaip ir šuoliai, skatina dirbti kojų raumenis, juos tinkamai apšildo ir pratampo;
• Šokdynė – tai ne tik mergaičių žaislas, bet ir kiekvieno save gerbiančio sportininko priemonė, padedanti pasiekti gerų rezultatų tiek fizine prasme, tiek gerinant reakciją.
• Poilsis – dalykas, be kurio tikrai neapsieisite. Be to, poilsis turi būti kokybiškas, ramus ir atpalaiduojantis, todėl pagalvokite ir apie galimybe pasilepinti masažu ar kitomis maloniomis procedūromis.

Pirmąją dieną pamėginkite atlikti nesudėtingą šuolio pritūpus pratimą. Paimkite kamuolį (tinka bet koks, tačiau idealiausia tos sporto šakos, dėl kurios nusprendėte gerinti savo šuolį) laikydami jį prie krūtinės ir po truputėlį tūpkitės žemyn išlaikydami nugarą tiesioje padėtyje. Pritūpę atlikite šuolį, pasistengdami pakilti nuo žemės bent 15-25 cm. Šį pratimą kartokite 10 kartų, atlikite 5 serijas, tarp serijų pailsėdami (pasivaikščiodami) apie 2 minutes. Šuolio pritūpus pratimą naudingiausia atlikti vieną arba du kartus per savaitę, kitomis dienomis tiesiog atliekant įprastesnius pratimus, kurie minėti kiek aukščiau: šuoliai, žingsniavimas, šokdynė. Taip pat, bent 3-4 kartus per savaitę skirkite savo pasirinktam žaidimui, taip treniruodami ne tik šuolį, bet ir patį žaidimą, savo reakciją.

Nesirenkantiems programos, klausimą kaip pagerinti šuolį gali išspręsti nuolatinis treniravimasis su svoriais. Ant kojų tvirtinami specialūs svoriai, užpildyti smėliu ar kita panašia medžiaga apsunkina šuolį, todėl nuolat šokinėjant su svoriais, juos nusiėmus šuolis pastebimai pagerėja. Žinoma, reikia skirti tam pakankamai laiko ir su svoriu šokinėti bent keliolika minučių kiekvieną dieną, ne mažiau nei dvi savaitės. Kitu atveju rezultato pastebėti nepavyks.

Jeigu niekaip nepavyksta išspręsti klausimo kaip pagerinti šuolį, vertėtų kreiptis į patyrusius trenerius, kadangi Jums patiems to nepastebint gali būti daromos įvairios klaidos, kaip netinkamas mankšta, netinkama laikysena ar net pavojingas Jums šuolis, kurio metu galimos ypač sudėtingos traumos, galinčios nulemti Jūsų kaip sportininko karjeros pabaigą.

Siekiant išvengti traumų, netikslumų atliekant mankštą ar pratimus, reikėtų reaguoti į kiekvieną pašalinį skausmą, nepatogias, skausmingas padėtis, tempimą tuose raumenyse, kurie atliekant pratimą ar apšilimą neturėtų temptis.

Pagerinti savo šuolį, nesvarbu, ruošiatės šokti į aukštį ar į tolį, nėra labai sunku, tereikia įdėti daugiau pastangų, skirti tam laiko ir aktyviai to siekti, jokiu būdų nesimuliuoti ir neperkėlinėti visko sekančiai dienai, priešingu atveju pagerinti savo galimybes šokti aukščiau ir toliau tiesiog prarasite.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

armandas2016-09-03, 00:23 8

Komentuoti:

Kiek bus 4+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")