Kaip naudotis GPS, navigacija?

Anksčiau vykdami į kelionę turėdavote pasirūpinti bent keliais žemėlapiais, kurie padėtų nepaklysti. Jei tai darote iki šiol, pats laikas pereiti prie modernesnių sprendimų ir išmokti naudotis GPS – navigacijos sistema padedančia daug greičiau ir paprasčiau nustatyti savo buvimo vietą, rasti kelią iki reikiamo objekto ar sužinoti, kaip ekonomiškiau ir skubiau pasiekti numatytą tikslą.

Žinoma, norint lengvo tikslo pasiekimo reikia žinoti kaip naudotis GPS. Paprasčiausias, tačiau ilgiausias būdas yra nuodugniai skaityti instrukciją ir viską mėginti su turimu prietaisu, sekti visus nurodymus. Tokiu būdu tikrai gerai išmoksite naudotis savo navigacija, tačiau užtruksite ir sugaišite tam bent keletą dienų. Dėl šios priežasties reikėtų ieškoti kitokios išeitis, o ja gali būti esminių GPS navigacijos funkcijų žinojimas ir gebėjimas jas paleisti.

Dažniausiai (valdymas labai skiriasi nuo gamintojo ar net konkretaus modelio) norėdami nurodyti maršrutą turėsite įvesti adresą (tam yra skirtas laukelis) ar bent jau gatvę, kertančią gatvę, o kai kurios navigacijos leidžia nurodyti ir lankytinus objektus, jei tik jie yra įvesti jų duomenų bazėje. Tuomet Jums bus rodomas maršrutas nuo Jūsų esamos vietos, pranešama apie artimiausius posūkius ar kitas kliūtis, kai kurios navigacijos praneša ir apie greičio viršijimą ar greičio kontrolės kameras (atkreipkite dėmesį, kad ne visose šalyse tai yra legalu).

Panaršę po nustatymų meniu turėtumėte rasti daugybę naudingų ir mažiau reikalingų funkcijų, galimų pakeitimų. Garso nustatymuose galėsite sumažinti ar padidinti pranešimų garsą. Galėsite atšaukti pranešimą apie greičio kameras, greičio viršijimą, taip pat, pakeisti ribą, nuo kurios reikėtų pranešinėti apie per didelį Jūsų greitį (įprastai išreiškiama procentais). Vaizdo nustatymuose galėsite pakeisti kaip turėtų atrodytų žemėlapis Jūsų navigacijos ekrane, pagal tai, kaip Jums yra patogiau žiūrėti. Yra ir daugiau nustatymų, tokių kaip kalba, balsas, vietų rodymas ar nerodymas, paieška balsu ar panašios, tačiau kiekviena jų, kaip jau minėjome, priklauso nuo konkretaus GPS gamintojo.

Navigacija dažniausiai naudojama automobiliuose, tačiau didėjantis jos populiarumas ir galima integracija išmaniuosiuose telefonuose, naujos kartos laikrodžiuose ar kituose prietaisuose suteikia galimybę naudotis navigacija ir bėgimas, orientacininkams (dažnu atveju varžybose tai yra draudžiama), dviratininkams ar grybautojams. Taigi, jei vis dar nebuvote susidūrę su GPS, pats laikas pramokti ir žinoti kaip naudotis navigacija.

Profesionalai naudoja visai kitokią, daug painesnę (iš pirmo žvilgsnio) navigaciją, kurioje net nėra žemėlapio, tačiau ši navigacija padeda sudėtingose vietovėse, kuriose daugiausiai galima orientuotis pagal aukščius (kalnuotos vietos, miškai greta skardžių). Tokia navigacija pradėti naudotis kiek sunkiau, tačiau ji praverčia ten, kur tinkamai neveikia įprasta navigacija su išvaizdžiu žemėlapiu.

Susipažinę su GPS prietaiso veikimu iš anksto būsite tikri, kad kelionės metu, nesvarbu, vykstate automobiliu į užsienį ar keliaujate Lietuvos kampeliais, nekils jokių rūpesčių ieškant lankytinų objektų, nakvynės vietos ar kitų Jums reikiamų tikslų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")