Kaip įsigyti ginklą savigynai?

Grupė: KITA

Tiems, kurie jaučiasi nesaugūs, su savimi nešiojasi svarbius dokumentus ar nemenką sumą grynųjų pinigų, sulaukia grasinimų ar tiesiog nori būti tikri dėl savo saugumo galvoje neretai sukasi mintis kaip įsigyti ginklą savigynai. Iš tiesų tai nėra labai sudėtinga, jei Jūsų ketinimai nėra pikti, o norą įsigyti ginklą galite logiškai pagrįsti. Siekiantiems įsigyti savigynai skirtą ginklą teks praeiti nemenką išbandymų procedūrą, apsilankant tiek savo poliklinikoje, tiek policijos komisariate, laikant teorinių žinių egzaminą bei įvykdant kitus keliamus reikalavimus, apie kuriuos pravartu žinoti iš anksto, dar prieš rašant prašymą leidimo gavimui.

Pirmas žingsnis norintiems įsigyti ginklą – registracija į kursus, kuriuose pateikiama pakankamai naudingų žinių, kaip elgtis turint ginklą, ką galima, o ko negalima daryti, taip pat, padedama lengviau suvokti ginklo veikimo principą, todėl jo naudojimas tampa saugesnis ir paprastesnis. Galima apsieiti ir be kursų ir bandyti žinias įgyti savarankiškai bei kreiptis į policijos komisariatą dėl galimybės laikyti egzaminą eksternu. Tačiau tokį būdą rekomenduojama rinktis tik tiems, kurie tikrai turi pakankamai žinių apie ginklus, laikymo ir naudojimo taisykles, pavyzdžiui, dirbusiems apsaugos bendrovėje. Sėkmingai išlaikius egzaminą galima pradėti rūpintis ir kitomis procedūromis, kurių pirmoji – apsilankymas medicinos įstaigoje.

Kreipdamiesi į savo polikliniką, greičiausiai, į savo šeimos gydytoją, būsite nukreipti pas visus medicinos specialistus, kuriuos reikia aplankyti norint turėti pilnavertę pažymą (forma 049/a), be kurios klausimas kaip įsigyti ginklą savigynai neturėtų jokio paguodžiančio atsakymo. Lankantis poliklinikoje Jums teks pabendrauti su psichiatru, okulistu, chirurgu, kurie įvertins Jūsų galimybes tinkamai naudotis šaunamuoju ginklu. Taip pat teks pasirūpinti pažyma, kad nesate registruoti priklausomybės ligų centro ir kitų psichologinių sutrikimų įskaitose. Pabrėžiama ir tai, kad psichiatras gali reikalauti charakteristikos iš Jūsų darbovietės, o nedirbančiųjų iš mokymo įstaigos ar seniūnijos. Jei nekeliate šioms įstaigoms jokių bėdų, jaudintis dėl to tikrai nereikia. Minėtos pažymos – mokamos. Bendroje sumoje šios procedūros galia atsieiti apie 15-30eurų, priklausomai nuo Jūsų poliklinikos ir galiojančių įkainių.

Susitvarkius medicinos pažymą, turint išrašą, kad nesate psichikos ligonis ar priklausomas nuo kokių nors medžiagų turėsite įsirengti seifą, kuris būtų tinkamas ginklo laikymui. Seifas turi būti pritvirtintas prie grindų ar sienos, jo spyna atitikti keliamus reikalavimus – kiniška kelis litus kainuojanti spyna tikrai nebus saugi ginklo laikymui. Įsigijus ir tinkamai pritvirtinus ginklo seifą reikia kreiptis į pagal Jūsų gyvenamą vietą priskirtą įgaliotinį, kuris turi atvykti į Jūsų namus ir patikrinti, ar seifas įrengtas ir yra tinkamas ginklui laikyti. Jei viskas gerai, išrašoma tai patvirtinanti pažymą, kurią vėliau reikės pateikti policijos komisariate.

Atvykus į policijos komisariatą užpildomas prašymas ginklui įsigyti. Su savimi būtina turėti egzamino originalą, asmens dokumentą, sveikatos pažymą (forma 049/a), pažymą apie seifo įrengimą (išduodama įgaliotinio). Taip pat, gali prireikti ir dokumentinių nuotraukų, tačiau modernėjant sistemoms nuotraukos gali būti ir nebūtinos. Leidimas įsigyti ginklą yra mokamas, jo kaina apie 10 eurų. Užpildžius prašymą gali tekti palaukti iki 45 dienų, per kurias patikrinamas visos Jūsų pateiktos informacijos tikrumas.

Sulaukus atsakymo teks apsilankyti policijos komisariate dar kartelį ir atsiimti savo leidimą įsigyti ginklą. Tuomet galima ieškoti ginklo įvairiose skelbimų lentose ar nuvykti į ginklų fondą. Pastarasis variantas kiek paprastesnis, kadangi reikia šiek tiek mažiau procedūrų, pavyzdžiui, nereiks pateikti ginklo prišaudymui. Bet kuriuo atveju, ginklų fonde vyksta perrašymas, kur išduodamas tam tikras dokumentas, kurį per 10 dienų būtina pristatyti į policijos komisariatą, kuriame Jums buvo išduotas leidimas įsigyti ginklą. Per tą laiką, kol pristatysite dokumentą į komisariatą (ne daugiau 10 dienų), Jūs turėsite teisę ginklą gabenti ir laikyti, tačiau neturėsite teisės jo nešiotis. Gavus iš komisariato leidimą laikyti ir nešiotis ginklą savigynai visas procedūras būsite praėję ir galėsite jaustis saugiau. Nepamirškite, kad leidimas gali turėti galiojimo datą, todėl besibaigiant galiojimo laikui būtina laiku suskubti prasitęsti, kad nekiltų jokių bėdų.

Žinant kaip įsigyti ginklą savigynai ir pasiruošus praeiti iki poros mėnesių trunkančias procedūras verta gerai pamąstyti, ar ginklas Jums tikrai būtinas, ar sugebėsite užtikrinti, kad dėl jo nekils papildomų rūpesčių, pavojų Jums, Jūsų artimiesiems ar kitiems žmonėms. Verta suprasti, kad ginklas yra ne tik puiki ir efektyvi savigynos priemonė, bet taip pat ir labai didelės atsakomybės reikalaujantis, pavojingas daiktas, kuriuo būtina mokėti naudotis ir nesinaudoti tuomet, kai tai nėra būtina.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

kentukiui2017-09-29, 20:49 visiska nesamone. kas domites procedurom - tik nepatikekit to dunduko sapaliojimais, teisiu tikrai neuzteks:)
Kentukyje2017-03-17, 18:20 Uztenka pateikti vairuotojo pazymejima ginklu parduotuveje. Pats buvau. Gali pirkt bet koki ginkla, net pusiau automatinius ir nesiotis. Be jokiu pazymu. Logiska. Jei turi vairuotojo pazymejima, reiskia, esi praejes visas komisijas ir turi visas pazymas reikalingas ginklui.. Pas mus gi noras uzdirbti nustelbia sveika prota ir nelegaliu ginklu daugiau nei Kentukyje.... Apskritai, musu valdzia deda i kelnes isgirdusi zodi ginklas... Valdzia.... geltonu klynu....

Komentuoti:

Kiek bus 3+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")